XIX Міжнародні Читання (зміна дати проведення)
XIX Міжнародні Читання з гуманної педагогіки 20-22 березня не відбудуться. У звязку з коронавірусом Казахстан забороняє массові зібрання. Розглядаються дві альтернативи: провести Читання через 1-2 місяці або провести їх онлайн 20-22 березня.
Семінар – практикум в м. Хмельницький
«Урок як акумулятор життя дитини» Любов виховується любов'ю, Доброта виховується добротою, Чесність виховується чесністю, Духовність виховується духовністю, Моральність виховується моральністю... Гуманна педагогіка - це теорія та творча практика вчителів, яка постійно збагачується. Кожен з нас розбудовує гуманний освітній простір, коли долучається до загальних заходів, або на своєму уроці намагається розширювати горизонти наук та одухотворювати відносини між учнями та учителем.
Перша Всеукраїнська педагогічна різдвяна конференція
7 – 9 лютого 2020 року у Львові відбудеться Перша Всеукраїнська педагогічна різдвяна конференція: «Українська школа в умовах гострих викликів ХХІ ст.: сталий клімат – духовний гуманізм» Лейтмотив: «Скажімо Слово про Школу, яка є: вогнищем духовності і моральності, майстернею людяності, законодавицею якості життя, дарителькою Світла і могутності знань, берегинею культури і мови, сіячкою духовного і доброго» (Ш. Амонашвілі) Провідна ідея: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити» (В. Сухомлинський) До участі запрошуються засновники й керівники закладів загальної середньої освіти та їх заступники, керівники органів управління освітою ОТГ, районів і міст, методисти інформаційно-методичних центрів освіти, батьки та всі, кого хвилює стан освіти та майбутнє нашої країни. Прохання до всіх, хто читає даний інформаційний лист взяти анонімну участь в короткому он-лайн опитуванні на предмет вивчення громадської думки з освітніх питань за наступним посиланням: https://forms.gle/YTL28RBvPanvyvPL6
Всеукраїнський семінар-практикум з особистісно зорієнтованого навчання на засадах гуманної педагогіки «Урок як акумулятор життя дитини»
«Урок як акумулятор життя дитини» 31 січня – 1 лютого 2020 року (п’ятниця - субота) Місце проведення: Хмельницька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 ім. Олега Ольжича (м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 20/1). Мета семінару-практикуму – надати його учасникам можливість обмінюватися думками і досвідом, щоб поглиблювати усвідомлення духовних сенсів гуманної педагогіки. Лейтмотив: Любов виховується любов'ю, Доброта виховується добротою, Чесність виховується чесністю, Духовність виховується духовністю, Моральність виховується моральністю... Як зазначає у трактаті «Школа життя» Ш. О. Амонашвілі, «поняття Урок не є базовим для особистісно-зорієнтованої педагогіки, але уроки є найважливішими сходинками духовного, морального та пізнавального сходження дітей. У Школі Життя урок – є найважливішою провідною формою процесу творення долі дітей; у ньому акумулюється життя Дитини, життя дітей, і збагачується вона Світлом духовності і знань. І хоча у Школі Життя урок не є основною формою організації процесу навчання, як це прийнято в традиційній педагогіці, – Урок є акумулятором життя дітей, він є самим життям дітей». У рамках семінару-практикуму заплановані виступи, тренінги, майстерки, майстер-класи, круглі столи. Тематичні напрями роботи семінару-практикуму: 31.01.2020 (п’ятниця) 1) духовні основи уроку; 2) співпраця та співтворчість учасників освітнього процесу. 01.02.2020 (субота) 1) роль суспільства у формуванні духовних цінностей і цілісності особистості дитини; 2) НУШ і гуманна педагогіка: сучасні реалії; 3) форми здобуття освіти у школах України. Робоча мова семінару-практикуму: українська.
|