Українська (UKR)

Підсумки Шостих Київських Читань з Гуманної Педагогіки «Сім'я - лоно людської культури»

Читання з гуманної педагогіки

Суспільство – це величезний дім, споруджений з

маленьких  цеглин – сімей. Міцні цеглинки – міцний дім,

крихкі цеглинки – це небезпечне для суспільства явище.

… крихкість ця полягає в безвідповідальності. Якщо у

Вас  немає дітей – ви просто людина. Якщо ж у вас є

діти, ви тричі, чотири, тисячу разів людина…»

В.О.Сухомлинський


18 серпня 2017 р. в Київському Будинку учителя,

відбулися Шості  Київські Педагогічні Читання

«Сім'я - лоно людської культури»

Організатори Читань:

- Департамент освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації;

- Департамент освіти і науки Київської  обласної державної адміністрації;

- Всеукраїнська культурно-освітня асоціація гуманної  педагогіки;

- Інститут психології ім.Г.С.Костюка НАПН України;

- Київський  міський та обласний центри гуманної педагогіки;

- Національна рада жінок України;

- Київський міський будинок учителя


Всесвіт безкінечний до безтями. І в цьому Всесвіті є людина.  Людина народжується  для  щастя.  Кожен  з  нас хоче бути щасливим. «Щасливий той, хто    щасливий    у    себе    дома», писав    Л.М.Толcтой. Український   філософ    Г.С.Сковорода радив не шукати щастя за синіми морями, в далеких країнах, бо воно живе всередині кожного з нас. І щоб відшукати те бажане щастя, потрібно пізнати себе. Саме сім’я є первинним осередком,  в якому кожен з нас пізнає світ і самого себе. Якою ж має бути сім’я, щоб оте, природою закладене пізнання, самопізнання вивело кожного на дорогу Мудрості і дало відчуття Щастя?

Детальніше...

 

Третій Львівський фестиваль Гуманної Педагогіки «Як любити дітей»

Новини

9-11 червня 2017 року за сприяння Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Інститутів гуманітарних та соціальних наук, права та психології  Національного університету «Львівська політехніка», Факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені І. Франка, КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Служби у справах дітей Львівської ОДА, Притулку для дітей служби у справах дітей Львівської ОДА, ГО «Львівський обласний центр Гуманної Педагогіки» у приміщенні 1-го корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Карпінського, 2/4) відбувся Третій Львівський фестиваль гуманної педагогіки «Як любити дітей»

Лейтмотив заходу«Люби свою дитину будь-якою:  неталановитою, невдахою,  дорослою. Спілкуючись з нею – радій, бо дитина – це свято, яке поки що з тобою » (Януш Корчак)


«Любов – єдиний спосіб підпорядкувати собі душу людини. Хто кориться іншому з Любові, той вже кориться вимозі власної душі і робить чужу справу своєю... Потрібно тільки, підходячи до Дитини, бути самому абсолютно чистим в душі», – більше сотні років тому писав К.Д. Ушинський. І нині, в нашому ХХІ ст., ми знову повертаємось думками і серцем до вічної категорії – ЛЮБОВІ як об'єднуючої гармонійної космічної сили, що  протидіє дезінтегруючим  силам хаосу, підтримує великий порядок  у всьому універсумі

Attachments:
Download this file (ЗВЕРНЕННЯ.doc)ЗВЕРНЕННЯ.doc(60 Kb)

Детальніше...

 

Кірдіщева Людмила Михайлівна

Новини

22 серпня 2017 року, борючись з важкою хворобою, пішла з життя Людмила Михайлівна Кірдіщева, викладач–методист, Відмінник освіти України, директор ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», голова Сумського обласного Центру гуманної педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки.

Людмила Михайлівна була щирою, відповідальною, талановитою людиною. ЇЇ таланти повністю розкрились в  педагогічній та керівній діяльності. Рідко в нашому житті зустрічаються люди, які обіймаючи керівні посади, зберігали б в собі любов та відкритість до людей. Людмила Михайлівна була саме такою людиною. Вона  любила людей, любила дітей, молодь, глибоко переймалась тим, в якому майбутньому вони будуть жити, а тому прикладала всіх можливих зусиль для того, щоб світле та щасливе майбутнє настало.

ЇЇ душі та серця вистачало на всіх: на рідних, дітей та онуків, на студентів та викладачів училища, на українських військових з передової,на тих, хто залишився без домівок в зоні війни. Вона була свідомим патріотом - любила Україну за любих життєвих обставин, завжди допомагала нашій Ненці, жертовно, віддаючи найкраще.

Людмила Михайлівна вела активну громадську діяльність по розповсюдженню ідей Гуманної педагогіки, приймаючи участь в організації Читань, майстер-класів, лабораторій, створенні Центрів.  Їй боліло, якою буде наша українська школа в майбутньому, тому вона вносила майбутнє в сьогодення своєї педагогічної праці.

Для нас, співробітників Всеукраїнської культурно-освітньої Асоціації  Гуманної Педагогіки, несподіваний відхід з життя Людмили Михайлівні є важкою втратою. Ми щиро співчуваємо родичам і всім, хто знав Людмилу Михайлівну. В наших серцях залишається світлий спомин про її яскраву постать, а добрий слід від її починань буде продовжуватись в майбутньому безліччю важливих справ.

Президент Всеукраїнської культурно-освітньої  Асоціації  Гуманної Педагогіки, кандидат педагогічних наук

Станіслав  Крук

 

22.08.2017р.

 

Щорічний семінар за підсумками роботи Центру гуманної педагогіки у Бахмуті

Конференції, семінари

23 квітня 2017 року у Бахмутському НВК № 11 відбувся семінар

«Образи майбутнього в сучасному освітньому просторі»


Майбутнє – це створення такого простору, в якому живуть нові сенси. Основні поняття гуманної педагогіки: Учитель, Учень, Школа, Виховання, Освіта, Урок, Дитина, Діти, Турбота, Духовність, Гуманність – всі ці поняття мають духовну природу, і в цьому їх новизна.

Детальніше...