Українська (UKR)Російська (RUS)

Резолюция совещания представителей 84 рериховских и общественно-культурных организаций России и других государств «Общественный Музей имени Н.К.Рериха Международного Центра Рерихов нуждается в защите», состоявшегося 22 февраля 2014 г. в Москве

Культурна діяльність

В совещании приняли участие 132 представителя 84 рериховских и общественно-культурных организаций из России, Белоруссии, Украины, Латвии, Эстонии, Казахстана, Кыргызстана, Узбекистана, Австрии, Болгарии, Германии, Финляндии.

Детальніше...

 

Перші обласні педагогічні читання з Гуманної Педагогіки на Сумщині на тему «Учитель»

Читання з гуманної педагогіки

 

p20804848 лютого 2014 року на базі ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка» відбулися Перші обласні педагогічні читання з Гуманної Педагогіки на тему «Учитель», у яких взяли участь понад 150 освітян Сумщини з числа вихователів дитячих навчальних закладів, вчителів шкіл, працівників позашкільних установ, викладачів та студентів ВНЗ, керівників освітніх закладів, спеціалістів відділів освіти.

З привітаннями до учасників Читань звернулися директор ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», голова Сумського обласного центру Гуманної Педагогіки Л.М.Кірдіщева,   віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки І.О.Ерметов ; заступник міського голови В.І.Каща.

Детальніше...

 

Петиція на захист культурних цінностей в Україні

Культурна діяльність

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ НА ЗАХИСТ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ В УКРАЇНІ

 

Звернення до громадян України про захист і охорону національного культурного надбання

Культурна діяльність

Співвітчизники!

 Україна переживає важкий період. Незважаючи на відмінності в поглядах і політичних уподобаннях для всіх нас неминущою цінністю є культурна спадщина України.

На сьогоднішній день жертвами громадянського протистояння стали найважливіші центри культури нашої країни: Національний художній музей України, що володіє безцінною колекцією; інститути Секції суспільних наук НАН України, що зберігають рукописи Т.Г.Шевченка, І.Я.Франка, Л.Українки та ін.; Український дім, у якому зберігається 250 000 унікальних експонатів Музею історії Києва. В результаті необдуманих дій ми можемо втратити найголовніше, що ідентифікує нас як націю - культурне надбання.

Звертаємося до всіх із закликом дотримуватися МіжнародногоДоговору про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток (Пакт Реріха), згідно з яким нейтралітет, заступництво і повага мають бути надані: «історичним пам'яткам, музеям, науковим, художнім, освітнім і культурним установам.»

М.К.Рерих писав: «...охорона скарбів Культури належить тим основам, які об’єднують всіх, на яких ми можемо дружньо об'єднатися без всяких жалюгідних почуттів заздрості і злоби».  (Н.К.Рерих. «Знамя Мира» (Конференция в Бельгии). Держава Света, стр.75.Рига. Виеда, 1992).

Детальніше...