Українська (UKR)

Всеукраїнські читання з Гуманної Педагогіки "Світло Перемоги"

Читання з гуманної педагогіки

21 січня 2023 року в Мистецькому просторі м.Хмельницький відбулися ХVI Всеукраїнські читання з Гуманної Педагогіки "Світло Перемоги".

Навіть в умовах війни педагоги з різних куточків України зібралися, щоб поділитися своїми напрацюваннями та роздумами. Дніпро, Петриківка, Кропивницький, Вінниця, Бахмут, Турбів, Запоріжжя, Новомосковськ, Одеса, Донецьк, Хмельницький - доклали спільних зусиль для проведення зустрічі.

Перед початком Всеукраїнських читань усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих у Дніпрі та Броварах. Серед загиблих хмельничанин Денис Монастирський, який є щирим другом та співробітником ПКПЦ ім. М.К.Реріха та в минулому керівник ПМКО "У майбутнє через Культуру" (2007-2019), Лицар Гуманної Педагогіки. Вічною раною на серці кожного українця є загибель наших Героїв, кожен з яких віддав за незалежність та свободу України власне життя.

Детальніше...

 

Всеукраїнські Читання "Світло Перемоги"

Читання з гуманної педагогіки

Шановні колеги, дорогі друзі!

21 січня 2023 року на базі Подільського культурно-просвітницького центру ім.М.К.Реріха (м. Хмельницький) плануємо провести Шістнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки за темою:

"Світло Перемоги"

В умовах війни, яку рф розв’язала проти України, роль українського вчителя в суспільстві стає особливо важливою. 24 лютого нам здавалось, що війна не може тривати довго, що Україна за підтримки світової спільноти швидко переможе, бо справедливість на нашому боці. Але війна затягується, забирає життя найкращих синів і дочок України, травмує душі наших дітей, які стають вимушеними переселенцями,     перебувають під обстрілами, втрачають своїх близьких та рідних, примусово депортуються ворогом. Діти потрапляють у середовище насильства та жорстокості.

Що може в таких умовах зробити вчитель, який обрав для себе шлях гуманної педагогіки? Наш гуманізм, дорогі колеги, проходить випробування на міцність. Чи усвідомлюємо ми, що саме в умовах жорсткої війни є місце для прояву любові та співчуття, духовного гуманізму та світлої віри в дитину, в міцність нашого народу та в Перемогу? Війна обов’язково скінчиться, Україна Переможе, але поки ми сплачуємо занадто високу ціну за майбутню Перемогу. Чи вистачить у нас Любові та Віри, щоб Світло Перемоги не тільки освічувало нас із майбутнього, а вже зараз живило нашу мужність, стійкість та любов?

Ми вирішили Шістнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки за темою “Світло Перемоги” провести у вигляді круглого столу, на який запрошуємо всіх бажаючих.

Детальніше...

 

Вітаємо

Афіша

Дорогі вчителі!

Сердечно вітаємо вас з нашим професійним святом!

Щиро дякуємо за невтомну працю, добро та щедрість вашої душі, відданість обраній справі! Саме ви творите нашу українську освіту та виховуєте молоде покоління задля щасливого майбутнього України!

Бажаємо вам міцного здоров'я, невичерпної життєвої енергії та добра!

Щастя й миру вам та вашим родинам!

З повагою, Правління Асоціації


 

 

Вічна і світла пам'ять Л.Р.Огнєвій

Афіша

Із глибоким сумом повідомляємо, що 29 квітня 2022 року закінчила свій земний шлях Людмила Родіонівна Огнєва – автор-упорядник і перекладач усіх томів видання «Антологія Гуманної Педагогіки. Класична педагогічна спадщина України», учитель фізики, в минулому викладач Донецького політехнічного інституту, радіофізик, почесна голова Донецького відділу Союзу українок, активна громадська діячка і справжній Герой Духу, чиє життя є зразком натхненного й самовідданого служіння Україні.


Огнєва Людмила Родіонівна

(12.04.1936 – 29.04.2022)

Народилася Людмила Родіонівна на Вінниччині. Під час Другої світової війни її родина опинилась на Уралі, згодом – на Донбасі. Закінчила фізичний факультет Воронезького університету, де і працювала інженером-конструктором, згодом викладала в політехнічному інституті. У 1966 переїхала в Донецьк, викладала в Донецькому політехнічному, працювала в одному з конструкторських бюро шахтарської столиці, на шахті ім. Лутугіна в Торезі інженером-програмістом.

Прийнявши всім серцем незалежність України, Людмила Родіонівна стала активною громадською діячкою. Була заступником голови обласної організації Народного Руху України, головою обласного відділу Союзу українок, членом Національної спілки журналістів України та Конгресу літераторів України. Авторка понад 150 публіцистичних видань. Лауреат конкурсу «Жінка Донбасу-2007». Заступник головного редактора часопису «Україна козацька». Чимало зусиль докладала до збереження пам’яті й популяризації творчості митців-шістдесятників, чиї імена були пов’язані з Донеччиною. Опрацювала безліч архівних документів і видала кілька книг про вчителя Олексу Тихого, художницю Аллу Горську, статті й дослідження про політв’язнів, зокрема Надію Світличну, Василя Стуса. Експозиції, присвячені цим діячам, були створені Л.О.Огнєвою та однодумцями в донецькому музеї «Смолоскип». Справжнім подвигом є порятунок Людмилою Родіонівною в дев’яності роки мозаїк, створених у Донецьку й Маріуполі групою Алли Горської. Ці скульптурні композиції стали своєрідним «Музеєм під відкритим небом», екскурсії в якому з любов’ю проводила Людмила Родіонівна для всіх охочих – школярів, журналістів, гостей міста.

Майстриня-вишивальниця, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, дослідниця й популяризаторка народної вишивки не лише на Донбасі, Людмила Родіонівна вивчала і відтворювала на полотні зразки вишиванок і рушників видатних українців від Київської Русі до подій Майдану і АТО. Зібрала власноруч відшиту колекцію рушників з орнаментами, властивими для різних регіонів України, експозиції, присвячені шістдесятникам, жінкам-політв’язням, Чорнобильській трагедії. Її виставки «Культурний простір Донеччини. З нами Бог і Україна!», що є результатом кропіткої наукової роботи, демонструвалися в музеї Івана Гончара (Київ), у Львові, багатьох містах Донеччини і всієї України.

У 2018-2022 роках перейнялась ідеєю видати Антологію Гуманної Педагогіки України, що познайомить учителів сучасності з першоджерелами нашої вітчизняної педагогіки, які є вагомим внеском в гуманістичну європейську педагогічну науку і в формування духовного гуманізму як способу пізнання світу. Зусиллями Людмили Родіонівни було укладено й видано 10 томів Антології, присвячених педагогічній спадщині Олекси Тихого, Константини Малицької, Бориса Грінченка, Христини Алчевської, Олександра Духновича, Августина Волошина, Тараса Шевченка, Івана Огієнка, Григорія Ващенка, Миколи Корфа, Василя Верховинця, Василя Сухомлинського, становленню української освіти на Донеччині. З її ініціативи вийшов друком перший випуск Альманаху «Творчі горизонти вчителя» – збірка праць учителів України, що власною педагогічною діяльністю стверджують принципи духовного гуманізму, а також книги «Тернистий шлях української освіти на Донеччині», «Мовою серця».


До 2014 року Людмила Родіонівна жила в Донецьку. Після подій травня 2014-го патріотам України стало небезпечно залишатися там. Зусиллями волонтерів Людмила Родіонівна змогла виїхати в Київ і вивезти частину найціннішого для неї скарбу - книг і вишивок. Найбільше жалкувала не за майном, що залишилося в окупованому місті, а за книгами, вишивками, що залишилися там, за музеєм. Але, навіть у такому поважному віці, ні на мить не припиняла активну діяльність – вивчала першоджерела, писала, вишивала, готувала матеріали для виставок, фотоколажі про український Донбас, публікувала нові книги.

Світла пам’ять про Людмилу Родіонівну Огнєву назавжди житиме в серцях усіх, кому пощастило зустрітися з цією світлою людиною, патріоткою, справжнім Героєм Духу, чиє життя є зразком натхненного й самовідданого служіння Україні.