Українська (UKR)Російська (RUS)

Статті, публікації

Педагогічний проект до 100-річчя з Дня народження Василя Сухомлинського

Відповідно до проекту постанови Кабінету Міністрів «Про відзначення 100-річчя

від дня народження Василя Сухомлинського»

2018 рік був оголошений роком В.О. Сухомлинського.

З огляду на це викладачами фахових дисциплін

КЗ "Бердичівського педагогічного коледжу" Житомирської обласної ради

у межах такого педагогічного проекту проведено ряд заходів, присвячених

формуванню теоретичної та практичної готовності студентів до використання

педагогічних ідей видатного гуманіста в освітньому просторі дошкільних навчальних закладів.

Мета проекту:

вшанування пам’яті видатного педагога-гуманіста України;

вивчення, переосмислення та впровадження гуманістичних ідей В.О. Сухомлинського в освітній процес;

всебічне ознайомлення з його педагогічною, літературною спадщиною та громадською діяльністю;

створення умов для реалізації творчого потенціалу викладачів, студентів, педагогів-новаторів,

обміну досвідом та педагогічними здобутками;

популяризація та впровадження кращого досвіду гуманістичного виховання.

Проект адресований викладачам педагогічних навчальних закладів, вихователям дошкільних закладів, студентам.

Що ви знайдете в збірнику (стислий огляд):

 • Відкрите заняття на тему «Семантико-лінгвістичні особливості епістолярію як стилістичної системи самовираження. Епістолярій Василя Сухомлинського»
 • Проведення комплексних занять студентами-практикантами «Переказ казок та оповідань Василя Сухомлинського». Читання казок та оповідань дітям у повсякденному житті
 • Педагогічні читання «Філософія серця» В.О. Сухомлинського»
 • Відкрите заняття із загальної, вікової і педагогічної психології
 • (Аналіз ситуацій. Визначення рис та особливостей характеру героїв оповідань В.О. Сухомлинського)
 • Відкрита виховна година «Музичний калейдоскоп педагогічних ідей В.О. Сухомлинського»
 • Тренінгове заняття зі студентами на тему: «Педагогічні здібності: шляхи їх формування й розвитку»
 • (на основі педагогічних ідей В.О. Сухомлинського)
 • Упорядкування збірки творів В. Сухомлинського «Перлинки доброти»
 • з методичними рекомендаціями для роботи з дошкільниками
 • Цикл виховних годин на всіх відділеннях «Він серце дітям віддавав…»
 • Створення збірки конспектів «Хвилинки милування в природі»
 • Відеотека, відеомарафон, фестиваль буктрейлерів тощо

 

 

Детальніше...

 

Бак В.Ф. "Використання методології духовного гуманізму в поясненні теми XV Міжнародних Читань з гуманної педагогіки «Виховуватися в моральному кліматі пам'яті»

 

Громадський рух гуманної педагогіки склався в умовах кризи традиційної системи освіти, яка була викликана тим, що зміст освіти, а також форми і методи навчання не відповідають еволюційним тенденціям у розвитку людства.

Авторитаризм і насильство в педагогіці, як і в будь-яких інших соціальних сферах, виникають з обмеженої свідомості тих, хто моделює соціальні процеси. «Матеріалістична педагогічна свідомість може породити лише один продукт - авторитарну педагогічну практику» [1, с. 97]. Гуманна педагогіка успішно існує і розвивається в сучасному педагогічному просторі тому, що ґрунтується на новій для традиційної педагогічної науки методології, яка відповідає викликам часу - методології духовного гуманізму.

Детальніше...

 

Духовно – нравственное развитие детей. Игры и задания

Материалы подобраны по книгам А.Лопатиной и М. Скребцовой «Искусство видеть мир», «Азбука мудрости».Москва, «Сфера»,1998г.

Материалы подобрала учитель начальных классов, учитель-методист Артемовской ОШ №24 Донецкой области Горбачева Л. Л.

Игры и задания по теме: «Познание себя. Какой Я?»

1. Игра «Мир внутри меня».

«Микрофон». – В каждом человеке есть положительные и отрицательные качества. Подумай, какие хорошие качества живут в тебе?

- Каким образом они помогают тебе жить?

- С кем ты дружишь и почему?

- Часто ли ссоришься с одноклассниками?

- Знаешь ли о своих плохих качествах? Появляется ли у тебя желание бороться с ними?

«Работа в группах».- Чтобы избавиться от плохих качеств, предлагаю вам разработать план, как с помощью своих хороших качеств вы могли бы избавиться от плохих качеств. В группе работать надо дружно, внимательно выслушивая друг друга.

Детальніше...

 

Печерська гімназія №75 м. Києва і гени людської Душі

 

Слова ЛЮБОВ, ПОВАГА, СПОКІЙ, МИЛОСЕРДЯ, ЩАСТЯ – це не іменники, це дієслова. Бо якщо вони будуть залишатися лише в рамках звуку, хоча звук також має свою силу, і не будуть переходити в дієслова, а потім в дії, наші Душі наповняться тривогою і смутком, відчаєм і злобою. Кожен із нас хоче, щоб його любили, поважали, щоб оточуючі проявляли до нього милість, хоче мати душевний спокій і почуватися щасливим. Ми всі такі різні. Різні за статтю, різні за віком, різні за національністю, за віросповіданням і раптом…усі хочемо одного і того ж! Значить ми в чомусь схожі? В чому ж? Ми схожі потребами Душі! І тоді ЛЮБОВ, ПОВАГА, СПОКІЙ, МИЛОСЕРДЯ, ЩАСТЯ – це уже і не іменники, і не дієслова, це –ГЕНИ ЛЮДСЬКОЇ ДУШІ

Дитинка народжується і, в залежності від того яке обличчя мами вона бачить перед собою - усміхнене чи незадоволене, вона формує своє ставлення до світу. З молоком матері немовля вбирає і правила поведінки серед людей. Навчитися жити серед людей – це перший урок який має вивчити дитина. Дитина прийшла в Школу Життя. І в цій школі дитина має здати іспити з основних предметів. Які ж ці предмети – математика чи англійська мова? Для українських шкіл – це ж основні предмети???!!! Саме з цих предметів більшість шкіл проводять іспити, які називають співбесідою, для дитини віком від 6 до 16 років! Шановні батьки і вчителі, хіба знання цих предметів чи інших шкільних дисциплін будуть запорукою того, що ваша дитина, ваш учень будуть вміти любити і почуватися щасливими?

Детальніше...

 

Сироижко С.А. "Пушкин - брату: советы не постороннего"

Надменный и упрямый делает все по-своему,
не слушает ничьих советов и скоро становится
жертвой своих заблуждений.

Эзоп (VI в. до н.э.),
древнегреческий баснописец

Ошибка одного – урок другому.

Д.Рей (1628–1705),
английский натуралист

Принять хороший совет – это значит увеличить собственные возможности.

И.Гете (1749–1832),
немецкий поэт и мыслитель


Ты в том возрасте, когда следует подумать о выборе карьеры; я уже изложил тебе причины, по которым военная служба кажется мне предпочтительнее всякой другой. Во всяком случае твое поведение надолго определит твою репутацию и, быть может, твое благополучие.

Тебе придется иметь дело с людьми, которых ты еще не знаешь. С самого начала думай о них все самое плохое, что только можно вообразить: ты не слишком сильно ошибешься. Не суди о людях по собственному сердцу, которое, я уверен, благородно и отзывчиво и, сверх того, еще молодо; презирай их самым вежливым образом: это средство оградит тебя от мелких предрассудков и мелких страстей, которые будут причинять тебе неприятности при вступлении твоем в свет.

Будь холоден со всеми; фамильярность всегда вредит; особенно же остерегайся допускать ее в обращении с начальниками, как бы они ни были любезны с тобой. Они скоро бросают нас и рады унизить, когда мы меньше всего это ожидаем.

Не проявляй услужливости и обуздывай сердечное расположение, если оно будет тобой овладевать; люди этого не понимают и охотно принимают за угодливость, ибо всегда рады судить о других по себе.

Никогда не принимай одолжений. Одолжение чаще всего – предательство. Избегай покровительства, потому что это порабощает и унижает.

Я хотел бы предостеречь тебя от обольщений дружбы, но у меня не хватает решимости ожесточить тебе душу в пору наиболее сладких иллюзий. То, что я могу сказать тебе о женщинах, было бы совершенно бесполезно. Замечу только, что чем меньше любим мы женщину, тем вернее можем овладеть ею. Однако забава эта достойна старой обезьяны XVIII столетия. Что касается той женщины, которую ты полюбишь, от всего сердца желаю тебе обладать ею.

Никогда не забывай умышленной обиды – будь немногословен или вовсе смолчи и никогда не отвечай оскорблением на оскорбление.

Если средства или обстоятельства не позволяют тебе блистать, не старайся скрывать лишений; скорее избери другую крайность: цинизм своей резкостью импонирует суетному мнению света, между тем как мелочные ухищрения тщеславия делают человека смешным и достойным презрения.

Никогда не делай долгов; лучше терпи нужду; поверь, она не так ужасна, как кажется, и во всяком случае она лучше неизбежности вдруг оказаться бесчестным или прослыть таковым.

Правила, которые я тебе предлагаю, приобретены мною ценой горького опыта. Хорошо, если бы ты мог их усвоить, не будучи к такому вынужден. Они могут избавить тебя от дней тоски и бешенства. Когда-нибудь ты услышишь мою исповедь; она дорого будет стоить моему самолюбию, но меня это не остановит, если дело идет о счастии твоей жизни*.

 

Детальніше...

 
Більше статтей...