Українська (UKR)

Новини

Обращение Всеукраинской культурно-образовательной Ассоциации Гуманной Педагогики к последователям общественного движения Гуманной Педагогики

Дорогие последователи Международного движения Гуманной Педагогики!

Мы, сотрудники, Всеукраинской культурно-образовательной Ассоциации Гуманной Педагогики, ученые, учителя, воспитатели и родители, как и весь украинский народ, живем сейчас в условиях агрессии РФ на Украину. Наша Родина подвергается жестким обстрелам и бомбардировкам со стороны армии РФ под предлогом борьбы с несуществующим национализмом и фашизмом. Гибнут мирные жители, дети, и количество жертв возрастает. Киев, Одесса, Николаев, Харьков, Изюм, Запорожье, Волноваха, Мариуполь и другие города Украины обстреливаются установками Град, крылатыми ракетами, минометами, танками, бомбами и всеми видами стрелкового оружия. Обстреливаются не только военные объекты, как рассказывают вам российские СМИ, а также объекты критической инфраструктуры, школы, больницы, детские сады.

Со многими из Вас, друзья, мы лично знакомы, для нас важнейшими приоритетами являются ценности духовного гуманизма, и никто из нас никогда не пропагандировал фашизм. Мы живем в свободной стране, и наше желание воспитывать детей в духе духовного гуманизма всегда поддерживалось законодательством Украины. Обращаемся к Вам с призывом не поддерживать агрессию России против Украины и не распространять лживой информации об Украине и нашей борьбе по защите родной земли и государственной целостности Украины.

Общие призывы к миру и любви – это очень хорошо, но для нас сейчас важным является защита от военного вторжения на нашу землю, поэтому все мы помогаем своей Родине как можем. Кто-то собирает гуманитарную помощь и помогает беженцам, перечисляет деньги, кто-то плетет маскировочные сетки и сдает кровь, строит блокпосты, идет в территориальную оборону и с оружием в руках защищает территориальную целостность нашей страны, кто-то дает уроки, вселяя веру и спокойствие в детей. Украинцы – мирный народ, но если приходят забрать нашу землю и свободу, мы защищаемся, боремся и побеждаем. Сейчас нам очень тяжело, но дух нашего народа и нашей армии очень высок, поэтому мы выстоим и победим. Помогите нам в этом!

Правление Всеукраинской культурно-образовательной Ассоциации Гуманной Педагогики

04.03.2022 г.

Обращение к Международному движению Гуманной  Педагогики Всеукраинской Ассоциации ГП  07.03.22 - https://www.youtube.com/watch?v=V25-V-H8lNY

Детальніше...

 

Звернення Всеукраїнської культурно-освітньої Асоціації Гуманної Педагогіки

Дорогі брати та сестри, українці, співробітники громадської організації «Всеукраїнська культурно-освітня асоціація гуманної педагогіки»!

Ми живемо в часи великих змін. Українська нація виборює своє право на існування в жорстких умовах агресивної війни з боку РФ, наш народ переживає страждання та біль, гинуть наші діти та палають наші міста, знищується культурна та матеріальна спадщина.

Всеукраїнська культурно-просвітницька Асоціація Гуманної педагогіки, яка об’єднує науковців, учителів, вихователів та батьків, у своїх діях спирається на духовний гуманізм та гуманістичні цінності, але це не заперечує наше людське право на боротьбу за гідність і свободу для себе, свого народу та держави. В умовах російської агресії ми не можемо стояти осторонь героїчної боротьби українців за свою незалежність. Ми підтримуємо цю боротьбу.

Ми любимо і підтримуємо Президента України. Кожен із нас самостійно обирає для себе той вид діяльності, який наближає Україну до перемоги. Хтось із нас плете маскувальні сітки, хтось збирає гуманітарну допомогу, опікується  біженцями або записується до лав територіальної оборони і зі зброєю в руках захищає територіальну цілісність нашої країни, хтось здає кров, переказує гроші, хтось проводить уроки та підтримує надію та віру в дитячих серцях.

Ми обов’язково переможемо, бо ми на своїй землі захищаємо своє. У цій боротьбі разом із нами пліч-о-пліч стоять Григорій Сковорода та Тарас Шевченко; Михайло Грушевський та Симон Петлюра; Андрій Шептицький та Йосип Сліпий; Василь Стус і Олекса Тихий і ще багато інших відомих та невідомих українців, для яких Бог та Україна – понад усе!

Віце-президент ГО «Всеукраїнська культурно-освітня Асоціація Гуманної педагогіки» ВІКТОРІЯ БАК

Президент ГО «Всеукраїнська культурно-освітня Асоціація Гуманної педагогіки» СТАНІСЛАВ КРУК

Звернення Всеукраїнської Асоціації Гуманної Педагогіки до послідовників руху Гуманної Педагогіки в Україні - https://www.youtube.com/watch?v=VMdb2U_ckXE

Детальніше...

 

Вічна і світла пам'ять В.П.Беху

Сьогодні о 6.45 ранку пішов із життя наш давній Друг, Лицар гуманної педагогіки, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Павлович Бех.

Пам'ятаю перше знайомство з Володимиром Павловичем 14 років тому, коли Читання з Гуманної Педагогіки в Національному педагогічному університеті ім.М.П.Драгоманова тримались волосині через наклеп одного з супротивників руху. А Володимир Павлович, який на той момент був першим проректором Університету, мав ухвалити ключове рішення – бути Читанням в Університеті чи ні. І його рішенням було – повірити та підтримати. З того часу Гуманна Педагогіка міцно увійшла в життя провідного педагогічного університету України, Читання з Гуманної Педагогіки безумовно проводилися лише у стінах НПУ ім.М.П.Драгоманова, а Володимир Павлович став нашим Другом.

Він неодноразово виступав спікером на Всеукраїнських Читаннях, Міжнародних Читаннях з Гуманної Педагогіки, брав участь у Міжнародних зустрічах у Бушеті, підтримував Гуманну Педагогіку щиро та всім серцем. Володимир Павлович завжди захоплювався ентузіазмом послідовників Гуманної Педагогіки та бачив у ній майбутнє. Його наукові ідеї та погляди були спрямовані далеко в майбутнє та створили міцну основу для розуміння ролі Людини у розвитку планети та космосу.

Я мав щастя близько дружити з Володимиром Павловичем та його сім'єю і захоплююся ним також як батьком, як чоловіком, як тестем і просто напрочуд світлою, щирою, душевною людиною.

Вічна пам'ять та найсвітліші думки Володимиру Павловичу на його шляху до Вічності.

Ігор Ерметов, Київ, Україна


 

 

Вітаємо Шалву Олександровича Амонашвілі з ювілеєм!

З Днем народження, Учителю!

 

Ми маємо велике щастя бути сучасниками Шалви Олександровича, талановитого педагога, тонкого психолога, мислителя, філософа освіти, яскравого письменника і публіциста, творця прекрасних людських стосунків, натхненника тих істотних змін в освітньому просторі, які  розпочалися. Маємо безмежну радість торкатися серцем глибин мудрості, сили духу, світла любові, благородних ідей, якими наповнене його серце, і відчуваємо велику відповідальність перед собою, перед наступними поколіннями бути провідниками  унікальної  педагогіки, спрямованої у майбутнє, її творцями перш за все в собі.

Шалве Олександровичу! Вітаємо Вас з ювілеєм! Бажаємо Вам яскравих, світлих, прекрасних миттєвостей, наповнених любов'ю, радістю, творчістю для насичення простору безсмертними ідеями Гуманної педагогіки, втілення їх у життя!

Президент Всеукраїнської Асоціації

Гуманної педагогіки

С.Л.Крук

 

 

 

Друга Міжнародна педагогічна стрітенська онлайн конференція «Освітнє Дитинство в 20-х роках ХХІ ст.: виклики та можливості»

20 – 21 лютого 2021 року відбулася Друга Міжнародна педагогічна стрітенська онлайн конференція

«Освітнє Дитинство в 20-х роках ХХІ ст.: виклики та можливості».

Провідною ідеєю конференції були слова славетного українського педагога Василя Сухомлинського: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити».


Співорганізатори заходу: Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації
КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти»
Львівський обласний центр Гуманної Педагогіки
Об'єднання українців у Польщі
Спілка українських учителів і виховників у Великій Британії

Ведучою конференції упродовж двох днів була завідувачка кафедри педагогіки Львівського ОІППО, кандидатка історичних наук, голова ГО "ЛЬвівський обласний центр гуманної педагогіки", Лицар Гуманної Педагогіки Валентина Матяшук.
Першою подією конференції були дебати: «Педагогіка В. Сухомлинського: відродження чи… забуття?», в яких взяли участь Ніна Новикова, докторка педагогічних наук, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський ОІППО», Григорій Васянович, доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної роботи, управління та суспільних наук ЛДУ БЖД, поет, Ольга Табака, асистентка кафедри початкової та дошкільної освіти ЛНУ ім. І. Франка, аспірантка ДДПУ ім. І. Франка та Орислава Турчинська, викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський ОІППО». Дебати були нетиповими, оскільки не було опонентів, усі висловили переконання, що Василь Сухомлинський – класик світової педагогіки, «апостол майбутнього, той, що дарує Мудрість гуманізму, мудрість любові» (Ш. Амонашвілі).
Другою подією була онлайн-гутірка: «Сучасне виховання: теорія, практика, наслідки», у якій взяли участь: Валентина Матяшук, кандидатка історичних наук, завідувачка кафедри педагогіки КЗ ЛОР «Львівський ОІППО», членкиня правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, голова ГО «Львівський обласний центр гуманної педагогіки», Лицар Гуманної Педагогіки, Станіслав Крук, кандидат педагогічних наук, директор Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри практичної психології та педагогіки ХНУ, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Ольга Просіна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО "Університет менеджменту освіти" НАПН України, одна з засновниць ГО "Центр освітніх ініціатив "Толока" та Роман Пастушенко, начальник управління дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної роботи, кадрового, організаційного та інформаційного забезпечення департаменту освіти і науки ЛОДА.
Почесним гостем конференції був Володимир Бех, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, Лицар Гуманної Педагогіки, м. Київ, який розповів про життєвий цикл системи індустріальної освіти і перспективи освіти у ХХІ ст.


Наступні заходи в широкому колі:
Онлайн-симпозіум: «Освіта після пандемії: зміни, перетворення, вірність вічним цінностям», у якому взяли участь: Вікторія Бак, кандидатка педагогічних наук, учителька біології Бахмутського НВК №11, учителька-методистка, Відмінник освіти України, віцепрезидентка Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки, голова ГО «Бахмутський центр гуманної педагогіки», Олег Паска, Олексій Толкачов, український політик, громадський діяч, письменник, засновник благодійного фонду «Омріяна країна» та Олена Масалітіна, віцеголова Ради ГО «ЕдКемп Україна», кандидатка філологічних наук, доцентка, співавторка концепції реформи НУШ, радниця міністра освіти і науки України і співкоординаторка робочої групи з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації в освіті.
Онлайн-симпозіум: «Педагог ХХІ століття: яким йому бути і де його взяти?», у якому взяли участь: Наталія Мачинська, докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри початкової та дошкільної освіти ЛНУ ім. І. Франка, Павло Хобзей, Вікторія Бак та Альона Парфенова, співголова в Громадське об'єднання "БАТЬКИ SOS".
У перший день конференції відбулося 19 зустрічей обміну досвідом, 17 локальних дискусій та 20 майстер-класів.
Другий день роботи конференції розпочався з панельної дискусії: «Права і обов’язки дітей: вічний конфлікт чи єдність протилежностей?». У ній взяли участь: Павло Чорний, завідувач відділу військово-патріотичного виховання КЗ "Станція юних техніків Кіровоградської міської ради", голова міського координаційного сектору національно-патріотичного виховання дітей і молоді, керівник гуртка "Козацько-лицарський гарт", Ірина Костюк, методистка кабінету координації впровадження НУШ і моніторингу КЗ ЛОР «Львівський ОІППО», членкиня Європейської асоціації історичної освіти EuroClio, Валентина Безвершук, учителька фізики, вчителька-методистка, Відмінник освіти України, Соросівська лауреатка, Лицар Гуманної Педагогіки, Вінницьке відділення Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки та Світлана Гаврилюк, директорка Притулку для дітей Служби у справах дітей ЛОДА. Учасники поділились досвідом та досягли єдиної думки у питаннях конфліктів, пошуків найкращого формату співвідношення прав та обов’язків дітей.
Роботу конференції продовжила словесна пря: «Етнопедагогіка та псевдоінноватика на перехресті часу: хто кого чи… ?», у якій взяли участь: Валентина Матяшук, Ольга Крижанівська, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови ЦДПУ ім. В. Винниченка; учителька української мови ліцею "Науковий" міської ради, м. Кропивницький, Катерина Юр'єва, докторка педагогічних наук, професорка кафедри теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін ХНПУ ім. Г. Сковороди, Наталія Жигайло, докторка психологічних наук, професорка ЛНУ ім. І. Франка, керівниця освітньої програми "Психологія бізнесу та управління", голова Львівського обласного відділення Всеукраїнської ГО “Товариство психологів України”, голова Української асоціації викладачів-католиків та Тарас Самборський, лаборант кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський ОІППО», аспірант історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка.
Надзвичайно цікавою була зустріч з етногуртом KYRBASY. Марія Онещак, актриса, співачка гурту закликала робити те, чого просить душа – і успіх буде гарантований.
Важливими подіями другого дня конференції були: наукова розвідка: «Сучасне дитинство в умовах глобальної цифровизації», в якій взяли участь Інна Коча, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри теорії й методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій Комунального ВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, Михайло Жук, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ «Сумський ОІППО», Олег Дмитришин, лаборант кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський ОІППО», аспірант Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Наталія Пастушенко, кандидатка педагогічних наук, доцентка, заступниця директора КЗ ЛОР «Львівський ОІППО» з наукової роботи, а також зустріч «Статус педагога в Україні: як його втримати високим», в якій взяли участь Володимир Буряк, кандидат юридичних наук, доцент кафедри соціального права ЛНУ ім. І. Франка, Інна Ящук, докторка педагогічних наук, професорка, декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Наталя Піпа, народна депутатка України від партії «Голос» та Мар’ян Калин, заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.
У другий день конференції відбулося 17 зустрічей літературно-мистецької панелі та 19 тематичних зустрічей.

Переглянути загальні панельні дискусії та зустрічі можна за покликаннями:

https://www.youtube.com/watch?v=fahJ9kj0uws – події 20.02.2021 року;

https://www.youtube.com/watch?v=M-fAghttqUo – події 21.02.2021 року.

Збірник матеріалів конференції додається.

 

 

 
Більше статтей...