Українська (UKR)

Створено Асоціацію ректорів педагогічних університетів Європи

Важлива подія відбулася в педагогічному світі. 15-17 вересня 2011р. в Національному педагогічному університеті ім.М.П.Драгоманова відбувся Європейський Форум ректорів педагогічних університетів. В його роботі взяли участь керівники педагогічних університетів з 11 країн Європи та понад 30 керівників вітчизняних педагогічних університетів з усіх куточків України. Почесним гостем Форуму був запрошений Ш.О.Амонашвілі, академік РАО, іноземний член Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, всесвітньо відомий педагог-новатор, почесний доктор та почесний професор низки педагогічних університетів України та інших країн, президент Міжнародного центру гуманної педагогіки.

На Форумі були розглянуті нагальні питання педагогічної освіти, що вже давно постали перед сучасним суспільством: зміни, що відбулись у світі за останні десятиліття, викликають глибоку тривогу та стурбованість за долю дітей і освіти, за збереження життя на планеті Земля.

Учасники Форуму одностайно дійшли думки про необхідність консолідувати зусилля педагогічних закладів на удосконалення навчально-виховного процесу і з цією метою 16 вересня створили Асоціацію ректорів педагогічних університетів Європи та заснували науково-педагогічний часопис «Європейські педагогічні студії», якій узагальнюватиме досвід європейських країн та забезпечуватиме його розповсюдження.

Президентом Асоціації обрано ректора НПУ імені М. П. Драгоманова В.П.Андрущенка, доктора філософських наук, професора, дійсного члена (академіка) НАПН України, члена-кореспондента НАН України, почесного професора низки педагогічних університетів України та інших країн, Заслуженого діяча науки і техніки України.

На цьому ж засіданні, 16 вересня 2011р. Ш.О.Амонашвілі презентував Маніфест гуманної педагогіки, якій був створений, прийнятий та проголошений 17 липня 2011р. у Бушеті (Грузія) на зустрічі діячів Міжнародного руху гуманної педагогіки.

Маніфест звернений до світової спільноти людей, які стурбовані сучасним станом виховання та освіти підростаючого покоління. Він пропонує інноваційну педагогіку, спрямовану на гуманізацію освіти, на прийняття педагогічним співтовариством основоположних цінностей класичної педагогіки з її поняттями духовності, гуманності, любові і добра. Вперше в освітньому просторі з'явився документ, спрямований не на зовнішні перетворення, а на внутрішнє духовне вдосконалення самої системи освіти і виховання.

Маніфест був схвально сприйнятий учасниками Форуму, бо його спрямованість співзвучна суті самого Форуму.

Також на засіданні було прийнято проект звернення до Міністрів освіти, Парламентаріїв і Урядів європейського простору про підтримку школи педагогічної освіти та підготовки нового вчителя для об’єднаної Європи ХХІ століття.