Українська (UKR)

Авторський семінар Шалви Амонашвілі «Гуманно-особистісний підхід до дітей в освітньому процесі» в Лебединському педагогічному училищі імені А.С.Макаренка

lebedin1У м.Лебедині Сумської області на базі ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка» з 14 по 18 листопада 2011року відбувся п'ятиденний авторський семінар академіка Російської Академії освіти, іноземного члена Національної Академії педагогічних наук України, керівника Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, професора, доктора психологічних наук Ш. О. Амонашвілі «Гуманно-особистісний підхід до дітей в освітньому процесі»

Семінар відбувся в рамках відзначення 25-річчя Вищого комунального навчального закладу Сумської обласної ради «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка» як базового для педагогічних Вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Центрального регіону України та з нагоди створення Сумського обласного центру Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

У семінарі взяло участь близько 700 осіб з числа викладачів і студентів училища, вчителів шкіл Сумської та Полтавської областей, студентів та професорсько-викладацького складу Сумського державного педагогічного університету та Глухівського державного педагогічного університету, керівників освітніх установ області.

 

Перший день (14 листопада) пройшов в урочистій обстановці.

lebedin2З привітаннями виступили заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Т.М.Іщенко, заступник голови Сумської обласної ради І.Ребенко, спеціаліст Управління освіти Сумської обласної державної адміністрації І.В.Башкатова, заступник голови Лебединської міської державної адміністрації В.І.Каща, директори Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка - О.М.Попенко та Вищого комунального навчального закладу Сумської обласної ради «Путивльський педагогічний коледж ім.С.В.Руднєва» - Л.Б.Фомакін.

З побажаннями успіхів у подальшій творчій роботі виступив президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки С.Л.Крук, який представив новостворений Сумський обласний центр Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

Урочисту частину завершив святковий концерт за участю кращих художніх колективів училища, серед яких академічний хор училища (кер. В.М.Полоз), ансамбль народних інструментів (кер.М.І.Романенко), дівочий духовий оркестр (кер. С.І.Якушко),чоловічий вокальний ансамбль (кер. А.Д.Любченко), жіночий вокальний ансамбль (кер. Н.М.Короленко) та ін.

lebedin3Потім розпочалася робота. Шалва Олександрович демонстрував свої методи роботи з учнями, як він формував взаєморозуміння з кожним учнем і класом, як пробуджував у дитині інтерес до пізнання, як він робив з дитини співавтора своїх роздумів і знахідок.

Все це відбувалося на сцені актової зали училища, де були розставлені парти, за якими сиділи учні, все як в класі. «Учнями» виступали студенти 541-ї групи (спеціальність «Соціальна педагогіка»), а для проведення уроку математики «Математика-симфонія чисел» були запрошені учні 5-х класів Лебединської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 (директор Харченко І.А.).

По закінченню семінару кожен із студентів-учнів отримав від Учителя підписану ним книгу «Рука водящая».

Учні школи №7 написали свої враження і передали їх Шалві Олександровичу. Ось деякі з них:

lebedin4Карина: Я твердо вирішила: буду вчителем-гуманістом.

Марина: Ми Вас дуже полюбили. У Вас об'єдналися три мудрі ніжності: мами, вчителя і сонечка…

Андрій: Якби Ви проводили у нас всі уроки, то я літав би у школу на крилах…

Назарій: Ви бачили свої очі? У них сонячна мудрість. Хотілося б бачити їх частіше…

Настя: Тепер я буду все в житті відміряти по сім разів! Дякую за підказку, Вчителю!

Учень 5-А класу Радчук Назарій взяв у Вчителя інтерв'ю, з яким потім познайомив учнів своєї школи.lebedin5У семінарі взяла участь Валерія Гівіївна Ніорадзе, доктор педагогічних наук, професор, академік Російської Академії освіти, Вона провела майстер-клас із розвитку писемно-мовленевої діяльності.

Після занять Шалва Олександрович та Валерія Гівіївна відвідали музей народознавства та музей спадщини А.С.Макаренка. Записи про свої враження гості залишили у Книзі відгуків.

Авторський семінар Ш.О.Амонашвілі справив на всіх присутніх незабутнє враження, заохотив їх на застосування в своїй роботі гуманно-особистісного підходу до дітей. З метою розповсюдження ідей Гуманної Педагогіки було створено лабораторію початкової освіти при Лебединській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 7 (кер. А.І.Бендюг).

lebedin6Під час семінару з Шалвою Олександровичем зустрічалися кореспонденти, які висвітлили події семінару в місцевій («Життя Лебединщини», «Будьмо разом») та обласній («Сумщина») пресі та на телеканалі «Відікон».

 

 

       Подивитися фотографії семінару