Українська (UKR)

"Головне побажання - запрошуйте ще!"

2012007777

26-30 березня 2012 р. в м. Києві в Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова (вул. Пірогова, 9) відбувся авторський 5-денний семінар «Гуманно-особистісний підхід до дітей в освітньому процесі» («Школа життя») академіка Російської академії освіти, професора, доктора психологічних наук, іноземного члена Національної Академії Педагогічних Наук України, почесного доктора та почесного професора педагогічних університетів України, Россії, Болгарії, Казахстану, Дагестану та інш.країн, президента Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі.


Зустрітися з видатним педагогом-новатором, ознайомитись з його авторською методикою співробітництва педагога з дітьми, яка побудована на основах гуманності та віри в дитину, на основі виховання творчістю з’їхалися з усіх куточків України керівники освітніх закладів, учителі, вихователі, психологи, методисти, студенти, батьки, всього понад 500 чол.

 

 

2012001

 

Організаторами семінару виступили: Головне управління освіти та науки Київської міської державної адміністрації, Головне управління освіти та науки Київської обласної державної адміністрації, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки, Подільське молодіжне культурне об’єднання "У майбутнє через культуру".


З привітаннями до учасників семінару звернулися: Сергієнко В. П., заступник першого проректора Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор; Максименко С.Д. – директор Інституту психології НАПН України ім. Г.С. Костюка, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор; Ерметов І.О. – віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

 

 В семінарі взяла участь Валерія Гівіївна Ніорадзе, академік АПСН, доктора педагогічних наук, професор та багаторічна супутниця і однодумниця Шалви Олександровича. У своїх виступах Валерія Гівіївна розкрила шляхи вирощування писемномовленевої діяльності, яка сприяє розкриттю в дитині багатогранного духовного, культурного, пізнавального життя.

дети

Семінар пройшов на великому піднесенні учасників. Шалва Олександровч демонстрував свої методи роботи з учнями, як він формував взаєморозуміння з кожним учнем і класом, як пробуджував у дитині інтерес до пізнання, як він робив з дитини співавтора своїх роздумів і знахідок і т.інш. Виступи Ш.О.Амонашвілі, його імпровізації, майстер-класи у вигляді відкритих уроків з учнями київських шкіл та студентами-майбутніми магістрами, живе спілкування з аудиторією слухачів залишили, як завжди, незабутні враження, які спонукають до роздумів, перегляду власних поглядів на учня і своїх взаємовідносин з дітьми.

«Мені дуже сподобалось. Спасибі за дотик до педагогіки, що дає крила, натхнення і бажання йти до дітей з добром, бачити в них майбутнє світу». Ольга.

«Ці 5 днів надихнули мене на переосмислення моєї поведінки в школі, вдома, ставлення до моїх власних дітей».   Ганна.

«Семінар – це світло для душі, іноді викликає сльози подяки».     Лариса.

«Сподобалось кожне слово Учителя Ш.О. Амонашвілі, кожна його думка».   Тамара.

«Від зустрічі з Ш.О. Амонашвілі та В.Г. Ніорадзе просто в захваті!».   Світлана.

«Головне побажання – запрошуйте ще!!».   Віра.

ансамбль

 В процесі семінару Шалва Олександрович також привернув увагу слухачів до Маніфесту гуманної педагогіки, якій був проголошений у липні 2011р. У Маніфесті запропоновані шляхи виходу з кризи, яка охопила не тільки освітній простір, а й усе суспільство. Зокрема, стверджується необхідність активних дій з боку вчителів, вихователів та інших людей, які мають відношення до педагогіки, спрямованих на гуманізацію освітнього простору, побудови освітньо-виховного процесу на засадах духовності. Викладено філософські основи, на яких ґрунтується гуманна педагогіка, показано її суттєві відмінності від авторитарної педагогіки, висвітлено витоки та сучасний стан розвитку Міжнародного руху гуманної педагогіки.

Зараз в Україні та в інших країнах, які прийняли Маніфест, проходять його презентації в навчальних закладах, освітніх установах тощо.
Під час проведення семінару, в Інституті психології ім. Г.С.Костюка НАПН України академік Ш.О.Амонашвілі презентував Маніфест гуманної педагогіки, якій отримав схвалення присутніх і де була підкреслена необхідність впровадження ідей Маніфесту в життя.
Шалва Олександрович виступив також на радіо і по телебаченню.

михаил

Перед учасниками семінару виступив інструментальний ансамбль «Лада» Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К.Реріха. якій поєднав в своєму репертуарі слайд-програму найкрасивіших місць на планеті Земля та творів відомого скульптора О.Леонова з духовною поезією та прозою, покладених на фрагменти музичних шедеврів відомих композиторів.

Після завершення семінару, у суботу 31 березня 2012р. Шалва Олександрович відвідав дві столичні школи, які поставили собі за мету внести в освітньо-виховний процес ідеї гуманної педагогіки. Це загально-освітня школа № 281 та приватна школа «Міхаїл».