Українська (UKR)

Авторський семінар Ш.О. Амонашвілі та П.Ш.Амонашвілі в Києві «Гуманно-особистісний підхід до дітей в освітньому процесі»

 

13 -17 квітня 2013 р. в м. Києві в Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова відбувся авторський 5-денний семінар (40 годин) академіка Російської академії освіти, професора, доктора психологічних наук, іноземного члена Національної Академії Педагогічних Наук України, президента Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, почесного доктора та почесного професора багатьох педагогічних ВУЗів України, Росії, Болгарії та інших країн Шалви Олександровича Амонашвілі.

Організатори семінару: Головне управління освіти та науки Київської міської державної адміністрації; Головне управління освіти та науки Київської обласної державної адміністрації; Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова; Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки.Це вже четверта зустріч всесвітньо відомого педагога-новатора з педагогічною спільнотою Києва, Київської області та інших областей України. Всього на семінар з’їхалось біля 700 педагогів, психологів, методистів шкіл та дошкільних закладів, керівників учбових закладів, викладачів ВУЗів, студентів, батьків та інш. від 21 області нашої держави.

Це вже четверта зустріч всесвітньо відомого педагога-новатора з педагогічною спільнотою Києва, Київської області та інших областей України. Всього на семінар з’їхалось біля 700 педагогів, психологів, методистів шкіл та дошкільних закладів, керівників учбових закладів, викладачів ВУЗів, студентів, батьків та інш. від 21 області нашої держави.

Ці семінари стали значними подіями для міста і області та унікальною можливістю поглиблено познайомитись з гуманною педагогікою з перших вуст, дозволили їхнім учасникам зануритися в атмосферу гуманізму, сприяли активному розвитку ідей гуманної педагогіки в Україні.

В роботі семінару вперше взяв участь Паата Шалвович Амонашвілі, психолог, соціолог, керівник дитячої художньої студії «Басті – Бубу», науковий керівник дитячого саду «Басті – Бубу», соавтор концепції дошкільного виховання. Письменник, автор книг: «Блогбастер», «Ангел – хранитель во мне», «Сонвизия», багатьох книжок для дітей, Лицар Гуманної Педагогіки (Грузія, Тбілісі).

Паата Шалвович Амонашвілі представив цілісну систему роботи з дітьми дошкільного віку у супроводі відеозаписів повсякденного життя дитячого садку «Басті – Бубу», що демонстрували виховні, розвиваючі та навчальні процеси та їх зміст засновані на ідеях гуманної педагогіки..

В процесі семінару Шалва Олександрович також привертав увагу слухачів до Маніфесту гуманної педагогіки, якій був проголошений у липні 2011р. і в якому запропоновані шляхи виходу з кризи, яка охопила не тільки освітній простір, а й усе суспільство. Зокрема, стверджується необхідність активних дій з боку вчителів, вихователів та інших людей, які мають відношення до педагогіки, спрямованих на гуманізацію освітнього простору, побудови освітньо-виховного процесу на засадах духовності. Викладено філософські основи, на яких ґрунтується гуманна педагогіка, показано її суттєві відмінності від авторитарної педагогіки, висвітлено витоки та сучасний стан розвитку Міжнародного руху гуманної педагогіки. Зараз в Україні та в інших країнах, які прийняли Маніфест, продовжуються його презентації в навчальних закладах, освітніх установах тощо.

На завершальній зустрічі учасники семінару висловили своє схвальне ставлення і незабутні враження від знайомства з досвідом роботи академіка Ш.О.Амонашвілі та П.Ш.Амонашвілі з дітьми і підкреслювали, що кожна зустріч з Ш.О.Амонашвілі залишає в їх серці незгладимий слід і бажання ще глибше зануритися в ідеї Маніфесту, ідеї гуманної педагогіки, які кардинально змінили їх ставлення, навіть уявлення про власну професію, та втілювати їх в життя.