Українська (UKR)

Підсумки вересневих Студій гуманної педагогіки "Духовний світ учителя"

27 вересня 2014р. в Київському будинку учителя відбулась вереснева зустріч учасників Київськіх Студій гуманної педагогіки на тему «Духовний світ учителя».

І.О. Ерметов, лікар, психолог, член Координаційної ради МЦГП, віце-президент ВАГП, голова Київського міського центру ВАГП, лауреат премії Кабінету Міністрів України, Лицар Гуманної Педагогіки в майстер-класі «В пошуках краси духу» поставив ключові для кожної мислячої людини питання, які є також важливими в процесі підготовки до Дев`ятих Всеукраїнських Читань з гуманної педагогіки. Ми розмірковували над тим, що таке дух, краса? Чи може бути дух некрасивим?

Наші висновки: дітям не потрібна наша ідеальність, недосяжна, а тому несприйнятна. Дітям важливо бачити, як ми щодня, щохвилини шукаємо красу духа, проявляємо красу духа й тим є дороговказом для дітей. Місія вчителів і батьків – розкрити красу духовного світу. І робити це треба за будь-яких умов, а умови ніколи не бувають легкими.

Творча майстерня, яку провели А.А. Огійчук, заступник директора приватної школи «Михаїл» та В.В.Коломієць, викладач російської мови Центру вивчення іноземних мов "Linguaguide", співробітник Київського міського центру ВАГП, була присвячена знайомству з «Кодексом честі і служіння вчителя». Учасники Студій створювали образи-символи до кожного положення Кодексу, а також ділилися своїм баченням образу та ролі учителя в сучасному світі.

Торкнулися й до таїнства вчительської професії, яке добре висловив Свамі Вівекананда, відомий індійський філософ і громадський діяч: «Животворящий імпульс не може бути витягнутий з книг. Душа може отримувати поклик тільки від іншої душі і нізвідки більше. Ми можемо вивчати книги усе життя, можемо зробитися дуже розвиненими розумово; але врешті побачимо, що зовсім не розвинулися духовно. Щоб оживотворити дух, покликання має виходити від іншої душі».

Ілюстрацією цього споконвічного зв`язку між учителем й учнем стала знайдена біля святого джерела в Голосіївському районі м.Києва споруджена учнями лава, присвячена світлій пам`яті вчительки школи № 241 (тепер ліцей «Голосіївський») Раїси Павлівни Гаєвої. Виявилось, що на Студіях присутня колега Раїси Павлівни, яка розказала слухачам про непростий життєвий шлях мужнього вчителя-воїна, її відданість дітям і школі.

Наприкінці роботи Студій учасникам була запропонована композиція «Учитель», що наповнила кожного вірою в свої сили, прагненням відкрити серце, поділитися його духовними скарбами.