Українська (UKR)

П’ять незабутніх днів, що назавжди залишаться в серці!

З 16 по 20 січня в в Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова відбувся довгоочікуваний семінар академіка, професора, доктора психологічних наук, іноземного члена Національної Академії Педагогічних Наук України, Почесного президента Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицаря Гуманної Педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі і Паати Шалвовича Амонашвілі, президента Міжнародного Центру гуманної педагогіки, директора Студії «Басті Бубу», Лицаря Гуманної Педагогіки.

Ми вдячні організаторам, завдяки підтримці яких ця зустріч стала можливою: Міністерству освіти і науки України, Всеукраїнській культурно-освітній асоціації Гуманної Педагогіки, Департаменту освіти та науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти та науки Київської обласної державної адміністрації, Національному педагогічному університету ім. М.П.Драгоманова, Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПНУ, Інституту проблем виховання НАПН України, Міжнародному Центру Гуманної Педагогіки, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти України, Хмельницькому національному університету, Подільському молодіжному об’єднанню «У майбутнє через Культуру».

Ми вдячні Ю.Г.Кононенку, директору департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; В.Ю.Челомбітько, першому заступнику директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міськдержадміністрації, Р.М.Вернидубу проректору з навчально-методичної роботи, кандидату фізико-математичних наук, професору кафедри педагогіки вищої школи, які звернулись до слухачів семінару натхненними вітальними словами.

Ми вдячні всім, хто протягом року писав нам на сайт, питав, телефонував - одним словом чекав на зустріч із своїм учителем. І зустріч відбулась! Пять незабутніх днів, що назавжди залишаться в серці!

На семінарах Шалви Олександровича панує незабутня творча атмосфера, коли Mайстер проводить справжні уроки на сцені зі школярами, коли сам маєш унікальну можливість знову сісти за парту, побути учнем, долаючи труднощі шукати мудрість. І справді відчуваєш, як розкривається, преображається твій духовний світ, подібно до того, як квітка розгортає пелюстки назустріч благодатному світлу. Для учасників семінару джерело світла – в серці Шалви Олександровича, люблячому, відданому, спрямованому до найвищих висот, розкритому для всіх, безмежно доброзичливому, щедрому і справедливому. «Доброта його серця – ось приклад!» - такі слова випадково почула в залі. А пані Олена, вчитель початкових класів однієї з приватних шкіл Києва сказала, що «спілкування з Шалвою Олександровичем і Паатою Шалвовичем змінює все в житті, навіть склад крові». Не думаю, що тут є перебільшення.

Багато часу присвятили обговоренню гострих питань, що задавали слухачі семінару, серед яких виховання дітей з неблагополучних сімей, насильство в сім’і та школі, становлення особистості дитини в умовах дитячих будинків та шкіл-інтернатів, тощо.

Цього разу семінар Шалви Олександровича викликав неабияку зацікавленість слухачів можливістю  долучитися до експериментального впровадження системи особистісно-орієнтованого навчання на засадах гуманної педагогіки в шкільних та дошкільних закладах. Зараз в цьому експерименті перебуває Хмельницька ЗОШ №22 імені Олега Ольжича (наказ Міносвіти України від 17.01.2015 №22) та Печерська гімназія №75 у м.Києві.

Науковими керівниками експериментально-дослідної програми «Впровадження особистісно-зорієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки» є С.Д.Максименко, академік НАПН України, доктор психологічних наук, професор, директор Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України та Ш.О. Амонашвілі, академік РАО доктор психологічних наук, професор, Почесний президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, іноземний член НАПН України, автор напрямку гуманізації освітнього процесу. Керівник проекту – С.Л.Крук, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, кандидат педагогічних наук, доцент.

Учасники семінару мали можливість ознайомитись з роботою гімназії №75, яка брала активну участь в роботі семінару, в якому брали участь не тільки вчителі гімназії, які відвідували лекції, а й учні, які брали участь у авторському уроці Ш.О.Амнаошвілі. Зокрема, учні 5-а і 5-б класів показували свої математичні здібності на уроці: "Математика-симфонія чисел". Зустріч відбулася 17 січня в стінах гімназії (http://www.school75.kiev.ua/gallery2014.php). Педагогічний колектив, учні, батьки організували урочистий прийом гостям. Були виступи, пісні, вірші, водили хороводи, Шалва Олександрович і Паата Шалвович ділилися свої досвідом.

Творчій потенціал учасників семінару знайшов вираження і в незабутньому концерті на завершення семінару. Так хотілося повернути нашим дорогим гостям хоч частинку того світла й радості, якою вони з нами ділилися протягом п’яти днів.

До речі, на семінарі були учасники з усіх куточків України – від Івано-Франківська до Луганська - і ця атмосфера єдності, взаєморозуміння є безцінною в наш час важких випробувань. Ми – частина великого простору міжнародного руху гуманної педагогіки, нас єднає спільна справа духовного пошуку і вдосконалення наших відносин із собою, дітьми, людьми. І єдиний шлях, щоб зробити світ кращім минуючи потрясіння - це шлях розкриття в собі безумовної любові.

 

Матеріали авторського семінару Ш.О.Амонашвілі учасники можуть отримати за посиланням http://www.ex.ua/view/85880712