Українська (UKR)

Другі обласні Педагогічні Читання з Гуманної Педагогіки « Учителю, вкажи шлях Краси Духу» 18 лютого 2015 року в Сумах

 

Організатори:

Сумський обласний центр Гуманної Педагогіки,

ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка»

Співорганізатори:

Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації,

Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки,

Управління освіти і науки Сумської міської ради

Запрошуються: науковці, викладачі, вчителі, вихователі дошкільних установ, працівники відділів освіти, соціально-психологічних служб, представники батьківських комітетів, громадських організацій, студенти.

Шановні колеги !

Духовність, Гуманність, Краса є фундаментальними поняттями для гуманної педагогіки, і вони здатні, якщо стануть якістю нашої свідомості і творчої практики, сприяти безперервному процесу удосконалення природи людини. Вони - опора особистості на її нелегкому шляху сходження, спрямовуюча сила її життя і діяльності на загальне благо. Вони залучають до себе всю особистість: її думки, смаки, ставлення, устремління, мрії, фантазії, світогляд, віру, моральність, оцінки...

На Читаннях будуть обговорюватися питання, пов'язані зі змістом та підходами виховання і створення краси духовного світу і в нас самих, і у наших учнів,вихованців.

Ми чекаємо на вас із вашими ідеями, творчим досвідом, проектами, роздумами.

Місце проведення:

Сумська спеціалізована школа №3 імені генерал-лейтенанта А. Морозова, м.Суми, вул.Перемоги, 9

Регламент роботи Читань:

 

10. 00 - 11.00 - Реєстрація учасників.

11.00 – 11.40 - Перша спільна зустріч. Відкриття Читань

Кірдіщева Людмила Михайлівна, директор ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», голова Сумського обласного центру Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки;

Крук Станіслав Леонідович, віце-президент Міжнародної асоціації громадських об'єднань «Міжнародний Центр гуманної педагогіки», президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, кандидат педагогічних наук, директор Центру інноваційної педагогіки та психології Хмельницького національного університету, Лауреат премії ім. Богдана Хмельницького, Лицар Гуманної Педагогіки;

Данильченко Антоніна Миколаївна, начальник Управління освіти і науки Сумської міської ради;

Харламов Юрій Іванович, начальник відділу дошкільної, загальної середньої та

позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

11.40 – 12.00 – Демонстрація фільму «Симфонія Гуманної педагогіки»

12.00 – 12.15 – Перерва

12.15 – 13.45 – Майстер-класи

13.45 – 14.00 – Перерва

14.00 – 15.30 – Робота творчих майстерень

15.30 – 16.00 – Друга спільна зустріч.

Майстер-класи

У майстер-класах буде представлено педагогічний досвід практичного втілення ідей Гуманної педагогіки педагогами Сумщини

«Шлях до краси духу» (подорож за книгою Ш.О.Амонашвілі).

Кіріна-Радчук Валентина Миколаївна – методист ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», викладач-методист, відмінник освіти України, відповідальний секретар Сумського обласного центру Гуманної Педагогіки, голова координаційної ради Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

Майстер-клас має на меті розкрити поняття Краси Духу, з позицій «педагогічної пісні» Ш.О.Амонашвілі «Учителю, укажи шлях Краси Духу».

«У мої наміри не входило створити новий літературний жанр, але те, що у мене вийшло, не можу назвати інакше, як педагогічна пісня…

Я намагався писати так і з такою послідовністю, щоб, при бажанні, Ви змогли використати цю «пісню» не лише для власного інтересу, але і для читання і обговорення з дітьми і в сім'ї, і в школі. І якщо Ви це зробите, я буду радий дізнатися у Вас, яка вийшла користь» (Ш.О.Амонашвілі)

Лейтмотив: «Кожен і все навколо тебе – Учитель» (Ш.О.Амонашвілі)

Гуманна Педагогіка у творчій практиці вчителя - філолога

Стеценко Надія Вікторівна – завідуюча навчально-методичним кабінетом ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», викладач-методист, відмінник освіти України, голова методичного об'єднання викладачів філологічних дисциплін педагогічних ВНЗ І-ІІ р.а. Центрального регіону України.

У майстер-класі буде представлено педагогічний досвід практичного втілення ідей гуманної педагогіки у практичній діяльності викладача філологічних дисциплін.

Лейтмотив: «Вам подобається ця методична ідея? Дарую! (Ш.О.Амонашвілі).

Творчі майстерні

У творчих майстернях здійснюється пошук шляхів впровадження досягнень і здобутків гуманної педагогіки в навчально-виховний процес.

1.«Сила і краса духу вчителя»

Кірдіщева Людмила Михайлівна. – директор ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», голова Ради директорів педагогічних ВНЗ І-ІІ р.а Центрального регіону України, голова Сумського обласного центру Гуманної Педагогіки, відмінник освіти України, Лицар Гуманної Педагогіки.

Провідна ідея: Нам потрібно уникати помилок у реформах освіти, а не піддаватися їм,інакше самі станемо співучасниками заподіяння шкоди освіті, а точніше,заподіяння шкоди долі Покоління Дітей Світла, долі кожної Дитини і,значить, нашій власній долі також. Час зрозуміти, що ми давно вже не солдати яких-небудь партійних генералів. Якщо знаємо, до чого ми покликані і яка велика наша відповідальність,то нами буде керувати тільки наша педагогічна совість.(Маніфест гуманної педагогіки)

Лейтмотив: Учитель далекий від авторитаризму, від силових підходів до учнів. Не дратується, не втрачає самовладання, не підвищує голосу, не скаржиться батькам на провини дитини; не налаштовує їх проти неї, не ображає та не принижує учня, не застосовує покарання (Кодекс честі і служіння Вчителя).

2. «Віра вчителя»

Мандрико Тамара Василівнавикладач-методист ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», відмінник освіти України;

Михайленко Наталія Вікторівна – старший викладач ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», голова циклової комісії викладачів шкільної педагогіки та психології

Віра- це те джерело, на якому вибудовуються всі наші життєві можливості, силовий стрижень усередині нас, що сприяє мобілізації, концентрації внутрішніх сил. Віра з багатьох причин є наріжним каменем природного процесу зміни переконань. Віра- це впевненість або переконаність в тому, що стосується «майбутнього і обставин».

Повірити- значить прийняти у своє життя, зробити вибір.

Майстерня має на меті об'єднати людей, які зробили свій вибір, які повірили «у безмежність кожної Дитини», «у свою Іскру Божу»: усвідомили важливість використання ідей гуманної педагогіки в освітньо-виховному середовищі сьогоднішньої школи. Матеріали майстерні допоможуть присутнім з'ясувати межі власного «Я», можливості розширення цих меж; які цінності ми захищаємо, у що віримо.

Лейтмотив: «Без духовної спільності виховання не відбудеться» (Ш.О.Амонашвілі)

Заявку на участь у роботі Читань (форма додається) надсилати до 12 лютого 2015 року на e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Тел. для довідок: 050 28 33 550 (Кіріна-Радчук Валентина Миколаїва)

ЗАЯВКА

на участь у роботі

Перших обласних Читань з Гуманної Педагогіки

«Учителю, вкажи шлях Краси Духу »

18 лютого 2015 року

П.І.П _______________________________________________________________________

Рік народження _______________________________________________________________

Освіта _______________________________________________________________________

Науковий ступінь, вчене звання, педагогічне звання _________________________________

Стаж педагогічної роботи________________________________________________________

Місце роботи__________________________________________________________________

Посада________________________________________________________________________

Назва майстерні, ву роботі якої передбачається участь___________________________

Назва майстер-класу, у роботі якого передбачається участь_______________________

Телефон для зв’язку ____________________________________________________________

Потреба в харчуванні ___________________________________________________________

Дата заповнення заявки _________________________________________________________