Українська (UKR)Російська (RUS)

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки, що відбулися 24 жовтня 2015 р.

 

24 листопада 2015 року в Київському будинку вчителя за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міськдержадміністрації, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації відбулoся чергове засідання Київських Студій гуманної педагогіки.

Тема зустрічі: «Емоційна пам'ять як механізм формування самооцінки особистості».

Лейтмотив: «Не виховуйте дітей, вони все одно будуть схожими на вас. Виховуйте себе.»

(Англійське прислів’я)

Форма проведення: семінар-практикум.

Модератор – Ольга Баніт.

Емоції виконують важливу соціалізуючу роль в індивідуальному житті та професійній діяльності людини, в її спілкуванні зі світом та оточуючими людьми. Крім того, емоції впливають і на сферу сприйняття: пам'ять, мислення, уяву: існує зв'язок між тими думками, спогадами, що приходять в голову, і настроєм. Так, приємна думка, не лише благотворно впливає на загальне самопочуття, а й сприяє вирішенню будь-якого складного завдання. Негативні емоції породжують почуття суму, скорботи, зневіри, заздрості, злоби, більше того, часто повторюючись, вони можуть викликати різні захворювання. Люди під впливом емоцій часто не можуть контролювати свої дії. При цьому вчинки пояснюють, зазвичай, так: «Я не хотів кричати, бити по столу, ображати вас, але я був не в собі, я нічого не міг з собою вдіяти».

Для вчителів особливо важливо навчитися керувати своїм емоційним станом. Від цього залежить якість життя і здоров'я не лише їхнього, а й багатьох поколінь дітей, яких вони навчають.

У процесі інтерактивних вправ у групах учасники Студій працювали з «емоціями», вчилися групувати, класифікувати за різними критеріями, розрізняти їх прояви, спостерігати за їх інтенсивністю. Цікавими і корисними для всіх були висловлювання вражень від роботи із комплесом завдань, структурно і логічно підібраних модератором.

 

Відгуки слухачів Київських Студій гуманної педагогіки ,

які відбулися 24 жовтня 2015 р. у Київському будинку вчителя

«Тема була вдало підібрана та є актуальною. Сподобалася невимушена атмосфера та доброзичливе ставлення. Отримала багато цінних порад, які спробую використовувати в житті. Ви молодці! Дякую вам!»

« На Студіях отримала поштовх до особистого зростання, роботи над собою. Чудове, приємне і корисне спілкування з гарними людьми.»

«Багато цікавої та нової інформації, яку можна використовувати не лише в професійній діяльності, а й у повсякденному житті. Дуже сподобалося те, що кожен учасник мав змогу взяти участь в роботі, висловитися та поділитися власним досвідом. Продовжуйте так само натхненно проводити Студії. Вони є надзвичайно цікаві та корисні.»

« Мені здається, що завдяки Вам, я стаю кращою. Дякую!Сьогоднішня зустріч була саме для мене, адже маю труднощі із контролем над своїми емоціями. Ще раз зрозуміла наскільки це важливо. Щиро всім дякую. Я поважаю Вашу працю!»

«Після та і під час Студій мала тільки позитивні емоції. Для себе, звичайно, візьму все! І все буду впроваджувати. Основне, про що і забула за всіма проблемами, що потрібно постійно працювати над собою! Дякую за мудре, чітке тлумачення. Бажаю всім натхнення навчати нас і далі»