Українська (UKR)

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки 19/04/2018р

«Практика самопізнання як основа здорового способу життя»

Лейтмотив: «Збери всередині себе свої думки і в собі самому шукай справжніх благ. Копай всередині себе криницю для тої води, яка зросить і твою оселю, і сусідську» Г. Сковорода

Шалва Олександрович Амонашвілі підказує нам простий шлях до отримання знань. Щоб знання потоком спускалося на вас, ви повинні вміти спостерігати, дивуватися і зачаровуватися, надихатися почутим, побаченим, відчутим…

Гостями квітневих студій гуманної педагогіки були:


Эмма Піньковська, філософ, письменник, громадський діяч, голова «Товариства жінок міста Фастів», лікар акушер-гінеколог вищої категорії;


Тетяна Черкашина, доктор пед. наук, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР», керівник науково-практичного центру самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення, президент ЧМГО «Ліга культури» м. Черкаси та Людмила Северінчук, аспірант Інституту проблем виховання НАПН України, начальник служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації, секретар науково-практичного центру самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення, віце-президент ЧМГО «Ліга культури» м. Черкаси.


Цим чарівним жінкам вдалося і тримати увагу слухачів, і здивувати і натхненно надихнути своїм власним прикладом самопізнання, самодисципліни, самозростання. Гуманна педагогіка це чіткі правила перш за все для дисциплінування самого себе. По-новому, на більш високій величній ноті прозвучав вислів українського філософа Григорія Сковороди: «Сенс людського існування – подвиг самопізнання». Кожен з нас може здійснити цей подвиг, стати героєм духу людського, варто лише докласти зусилля волі, щоб впорядкувати в собі три дієслова «ХОЧУ, МОЖУ, ТРЕБА».

Слухачі київських студій були вражені з якою радістю, з яким ентузіазмом лектори ділилися своїми надбаннями. Таблиця «Леонардо» спонукала зазирнути у свій внутрішній світ, замислитися над математикою духовних законів: «Від любові до ненависті – один крок, а від ненависті до любові – двадцять сім кроків». То ж як потрібно берегти енергію любові і людей, яким ти даруєш свою любов…