Українська (UKR)

Педагогічна спадщина Олекси Тихого

«Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер і трави, і води.

В годину щасливу і в радості мить

Любіть і в годину негоди»

В. Сосюра

29 жовтня 2020 року на базі КНЗ «Черкаський інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у форматі online був проведений захід «Педагогічні гостини - невідомі імена» за темою «Українська антологія гуманної педагогіки. Педагогічна спадщина Олекси Тихого»

Мета: ознайомити освітян з невідомим на весь загал педагогом з Донеччини, великим патріотом українського народу Олексою Тихим.

Захід, у якому взяли участь 44 учителі української мови та літератури Черкащини, провела Гаряча Світлана Анатоліївна, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту КНЗ «Черкаський інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».


Під час гостин розглядалась педагогічна спадщина Олекси Тихого, який сповідував моральні цінності, проповідував чистоту української мови, гуманний підхід до виховання дитини.

Основними пріоритетами педагога-патріота були школа з національним духом, самоідентичність, належність до української нації, культурні та мовні багатства незалежного українського народу.


Олекса Тихоий «Думки про рідний донецький край»

«Патріотизм, національна гідність, любов до свого народу, свого міста, села, любов до рідного слова, до рідної пісні, природи, історії – ось зерна, які ми повинні б сіяти в душі дітей і в сім'ї, І в школі... »

http://olexa.org.ua/tvory/tvor01.htm