Українська (UKR)

XX Ювілейні Міжнародні педагогічні читання «Як любити дітей»

Шановні колеги, дорогі друзі!

4-5 грудня 2021 відбудуться у дистанційному режимі XX Ювілейні Міжнародні педагогічні читання з гуманної педагогіки «Як любити дітей».

Ювілейні Читання підбивають підсумок двадцятирічної традиції зустрічей прихильників гуманної педагогіки.

На Читання запрошуються вчителі, вихователі, психологи, студенти, батьки, керівники освітніх установ та представники громадських організацій.

Участь у русі гуманної педагогіки та щорічних Педагогічних читаннях підносить кожного з нас, допомагаючи знайти шлях духовно-морального та професійного вдосконалення.

Під час проведення Читань пропонуємо вам осмислити та обговорити важливі питання сучасності, пов'язані з викликами часу. Нам потрібно спертися на ідеї класиків гуманної педагогіки, філософів, мудреців, поєднуючи їх роздуми з власним досвідом, переосмислити феномен виховання дітей. Вчитатись і вдуматися, прожити серцем звернення до дорослих Ш.О.Амонашвілі: «У кого вже є любов до дітей, до того при наполегливості, прийде і мистецтво їх любити, тобто розуміння того, як їх треба любити».

Передбачається обговорити такі проблеми:

• Любов як стимул перетворення та самовдосконалення людини. Як змінюється характер, мова, спосіб мислення вчителя.

• У яких формах виявляється любов вчителя та учня. Як вона здійснюється на практиці? Як ми виявляємо свою любов до дітей.

• Як Любов відрізнити від самозакоханості.

• Як пов'язане кохання з витонченням стосунків з колегами та учнями.

• Як готувати урок із любов'ю: критерії уроку гуманної педагогіки. Як удосконалювати навчальний матеріал, який буде донесений із любов'ю до учнів.

• Як народжується духовна єдність учня та вчителя. Як учитель, що любить, спілкується з дітьми та їхніми батьками.

Під час Читань неможливо вирішити всі важливі та складні проблеми, які породжуються сучасним світом. Ми пропонуємо сприймати нашу зустріч як важливий урок Життя та головні знахідки, роздуми та висновки використовувати у своїй щоденній практиці. Для спільного пошуку відповідей послугують такі форми роботи: змістовні та насичені виступи, майстер-класи, «Персона в гуманній педагогіці», в яких учасники поділяться своїм досвідом, роздумами та знахідками.

На «Феєрверку педагогічних ідей» будуть показані фрагменти уроків та занять, які наочно демонструють приклади вчительської майстерності, наповнені любов'ю до дітей. Просимо кожного з вас повідомити про цей інформаційний лист вашим колегам, батькам та запросити їх стати учасниками Читань. Дуже важливо залучити до читань молодих вчителів, студентів педагогічних коледжів та університетів. Запрошуються також учні шкіл, які бажають стати вчителями.

Читання відбуватимуться у режимі ONLINE на платформі ZOOM. У роботі Читань можуть взяти участь лише зареєстровані учасники, яким після завершення Читань будуть надіслані Сертифікати електронною поштою.

Для реєстрації необхідно заповнити анкету (форма Google) до 25 листопада 2021 року: https://taplink.cc/menu.amonashvili/p/749819/

Інформаційний лист та Програма Читань будуть розміщені на сайті Міжнародного центру гуманної педагогіки: http://ichp.org.ru/

Участь у Читаннях безкоштовна.

Регламент роботи:

4 грудня

9.00–9.30 – реєстрація спікерів;

9.30–10.00 – реєстрація учасників.

10.00 –17.30 – виступи, майстер-класи.

5 грудня

9.00–9.30 – реєстрація спікерів;

9.30–10.00 – реєстрація учасників.

10.00–16.30 – виступи, «Феєрверк педагогічних ідей», «Персона у гуманній педагогіці».

З Тбілісі - online

Академік РАО, професор Інституту системних проектів ДАОЗ ВО МДПУ, почесний президент Міжнародного Центру гуманної педагогіки - Ш.О. Амонашвілі

Доктор психологічних наук, президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки П.Ш. Амонашвілі