Українська (UKR)Російська (RUS)

Новини

Школа для батьків "Теплий дім" відкриває двері всім бажаючим

 

24 січня 2015 року в Київському будинку вчителя за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації відбулися Київські Студії гуманної педагогіки, у яких взяли участь вчителі м.Києва та Київської області, які прагнуть вносити у свою щоденну співпрацю з учнями ідеї Маніфесту Гуманної Педагогіки, Кодексу честі і служіння вчителя, ідеї Світла і Любові.

Модератором зустрічі була Зінаїда Хоменко, кандидат психологічних наук, член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, заступник Голови Київського міського центру ВАГП, науковий консультант експериментальної школи гуманної педагогіки гімназії №75 м. Києва, науковий консультант і практичний психолог Фінансового ліцею м.Києва

Досвід роботи практичним психологом в школі показав, що багато батьків, які приходять на консультацію (а скільки не приходять!) могли б мати щасливі сім'ї та гармонійні відносини з дітьми... Могли б, якби перед тим як створювати сім`ю, ставати мамою і татом вони збагатилися знаннями з психології сімейних відносин, особливостей розвитку дитини на кожному віковому етапі. Часто діти некомфортно почувають себе в родині не через відсутність певних матеріальних речей, а через брак безумовної любові від найрідніших людей – мами і тата.

Під час роботи Студій було обговорено шляхи найоптимальнішої співпраці школи з батьками. Практика батьківських загальних зборів зосереджених на невстигаючих, недисциплінованих учнях суперечить принципам гуманної педагогіки. Гуманна педагогіка передбачає гуманне ставлення і до батьків. Вони, як і діти, потребують заохочення, їх також треба вести від радості до радості.

Співпраця з батьками має носити доброзичливий характер, враховувати, що не всі батьки допускають навіть думку, що їм самим потрібно навчатись, переробляти себе на позитив, на повагу до дитини. Треба так будувати проведення батьківських зборів, щоб вони зачіпали душу батьків, сприяли зрощуванню в серці найкращих рис, допомагали позбутися власного негативу. Важливо під час таких годин співпраці говорити батькам лише про досягнення дітей, про їх позитивні риси, демонструвати батькам напрацювання дітей, які відображають дитяче світобачення, дитячі цінності і перспективу на майбутнє.

 

 

Ефективність взаємодії батьків з дітьми, батьків з учителями, учителів з дітьми буде залежати від рівня розвитку гуманістичного світогляду кожного учасника навчально - виховного процесу. Якщо у світогляді людини є поняття Вічності, тоді Чоловік і Жінка правильно розуміють свою Місію у житті і розвиток їх дітей іде правильним шляхом. Якщо ж батьки основною ідеєю свого життя бачать споживацьке ставлення до природи, один до одного, коли в їх відносинах панує авторитаризм, коли відсутній сердечний зв'язок між батьками та дітьми, тоді у їх дітей формується викривлений життєвий шлях, такі діти не виконують своєї життєвої місії, вони не можуть відбутися.

У дорослої людини є більше шансів розвивати гуманістичний світогляд, дитина ж сприймає світогляд батьків, потім учителів, як єдино правильний. Від нас, дорослих, залежить якими очима діти будуть дивитися на світ. Шановні мами і тата, вчителі, не пошкодуємо безумовної любові для наших дітей!

Враховуючи побажання учасників січневої зустрічі, тема «Школа для батьків «Теплий дім» буде продовжена на наступній зустрічі 21 лютого 2015 року (субота).

 

 

Семінар академіка Ш.О.Амонашвілі для батьків

Благотворительный семинар в поддержку общественного Музея имени Н.К. Рериха

Детальніше...

 

П’ять незабутніх днів, що назавжди залишаться в серці!

З 16 по 20 січня в в Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова відбувся довгоочікуваний семінар академіка, професора, доктора психологічних наук, іноземного члена Національної Академії Педагогічних Наук України, Почесного президента Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицаря Гуманної Педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі і Паати Шалвовича Амонашвілі, президента Міжнародного Центру гуманної педагогіки, директора Студії «Басті Бубу», Лицаря Гуманної Педагогіки.

Ми вдячні організаторам, завдяки підтримці яких ця зустріч стала можливою: Міністерству освіти і науки України, Всеукраїнській культурно-освітній асоціації Гуманної Педагогіки, Департаменту освіти та науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти та науки Київської обласної державної адміністрації, Національному педагогічному університету ім. М.П.Драгоманова, Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПНУ, Інституту проблем виховання НАПН України, Міжнародному Центру Гуманної Педагогіки, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти України, Хмельницькому національному університету, Подільському молодіжному об’єднанню «У майбутнє через Культуру».

Детальніше...

 

Светлая память настоящему Учителю!

 

12 января 2015 года в 15.30 (по Таллинну) не стало Киры Алексеевны Молчановой, старейшего учителя, участника всех Чтений по гуманной педагогике в Москве и Бушети, организатора встреч по гуманной педагогике в Эстонии.

Всеукраинская культурно-образовательная ассоциация Гуманной Педагогики глубоко скорбит в связи уходом Киры Алексеевны Молчановой, ветерана рериховского движения, друга и помощника Святослава Николаевича Рериха и Павла Федоровича Беликова, активного учасника Международного движения Гуманной Педагогики.

Весть об уходе Киры Алексеевны болью отозвалась в наших сердцах: ушел хороший, верный, надежный друг и товарищ, преданный соработник в делах на Общее Благо.

Пусть ей будет Светло и Радостно в ее Новом Бытии!

Выражаем соболезнование родным, близким, друзьям и сотрудникам.

 

Президент Ассоциации Станислав Крук

 

В первых откликах на это известие говорится:

"Уходят гиганты духа. Светлый им Путь и мощного творчества в иных мирах".

"Светлая память от всех знакомых на Донбассе!"

"Дорогая Кира Алексеевна, дорогой наш Друг, Наставник, Учитель! Пусть Ваша светлая душа подымается высоко-высоко в Небо и уже из тонких миров продолжает своё великое дело. А мы будем всегда помнить Вас с благодарностью и любовью!"

"Светлая память настоящему Учителю!"

 

 

 

 
Більше статтей...