Українська (UKR)
Видання з питань ГП

Статті, публікації

Н. В. Харитонова. Софія Русова та її роль у вітчизняній педагогіці

Серед діячів педагогічно-просвітницького руху в Україні одне з чільних місць по праву належить Софії Русовій, яка своєю невтомною діяльністю осяяла кінець XIX століття і третину XX століття.

Attachments:
Download this file (Софія_Русова.doc)Софія_Русова.doc(47 Kb)
 

Н. В. Харитонова. «Більше працював, ніж жив» (педагогічна діяльність Б. Грінченка)

Хто ще з українських письменників переджовтневої доби так саможертовно зрікався втіхи вільної творчості в ім’я громадського обов’язку, як Борис Грінченко? Поет з натхнення, митець, котрий творить, очікуючи «дару з небес» – осяяної, щасливої миті. Ці та подібні характеристики не для нього. І вислів улюбленого письменником Гете «Ich singe, wie ein Vogel singt» («Я співаю, як птах співає») також важко пов’язати з ним.

Attachments:
Download this file (Грінченко.doc)Грінченко.doc(68 Kb)
 

Н. В. Харитонова. Христина Алчевська та перші недільні школи в Україні

Значимий слід у культурі України залишила родина Алчевських: мати Христина Данилівна – засновниця приватної жіночої недільної школи; її чоловік – промисловець, банкір та меценат; дочка Христина – відома поетеса, перекладачка та педагог; сини Іван – оперний співак, засновник і керівник товариства „Кобзар” у Москві та Григорій – композитор.

 

В.П.Пышняк. Как светлый Ангел побеждает

Полвека жизни мною посвящены делу обучения и воспитания детей, разных по характеру, по натуре, по поведению, по здоровью, – поэтому часто обращалась к народной мудрости. Спору нет: характер меняется, его можно перевоспитать. А как хорошо было бы не перевоспитывать, а просто сразу хорошо воспитывать человека!

 
Більше статтей...