Українська (UKR)Російська (RUS)

Новини

Об‘ява

Шановні друзі та колеги!

Повідомляємо, що у Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки змінилась адреса сайту:

http://www.gumannajapedagogika.com

 

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки, що відбулися 17 травня 2014 р.

100poradЗа сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації 17 травня   2014 р. у Будинку вчителя за адресою: вул. Володимирська, 57 відбулася остання у 2013-1024 навчальному році засідання Київських Студій гуманної педагогіки.

Тема Студій: «Сто порад учителеві» В.О.Сухомлинського.

Модератор - Зінаїда Хоменко, кандидат психологічних наук, заступник голови Київського міського центру ВАГП, науковий консультант і практичний психолог Фінансового ліцею м.Києва.

Лейтмотивом до роботи Студії став вислів із Маніфесту гуманної педагогіки: «Найбільша трудність у творенні гуманного освітнього світу знаходиться всередині нас самих».

В ході роботи Студії Зінаїді Іванівні вдалося розкрити слухачам працю В.О.Сухомлинського «Сто порад учителю», яку можна вважати дороговказом для кожного конкретного вчителя і для кожної школи, які стали на шлях духовного відродження, на шлях особистісно-зорієнтованого навчання на засадах гуманної педагогіки.

Для ефективності розкриття теми Студії слухачам було запропоновано працювати за таким планом:

1. Основи створення колективу.

2. Покликання до праці вчителя.

3. Здоров'я і духовне життя вчителя.

4. Світ дитинства очима вчителя.

5. Індивідуалізація навчання.

6. Організація навчально-виховного процесу в школі.

7. Мотивація навчання учнів.

8. Особливості навчання дітей у початковій школі.

9. Особливості навчання у середній і старшій школі.

10. Профілактика перевтоми учнів.

11. Система роботи з батьками.

12. Самопізнання і самовиховання як фундамент виховного процесу в сім”ї та школі.

Детальніше...

 

«Родина Амонашвілі. Витоки гуманної педагогіки». Підсумки квітневих Студій гуманної педагогіки.

dscn6175За сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації 5 квітня 2014 р. у Будинку вчителя за адресою: вул. Володимирська, 57 відбулися Київські Студії гуманної педагогіки.

Тема студій «Родина Амонашвілі. Витоки гуманної педагогіки»

 Модератор квітневих студій - І.О. Ерметов, лікар, психолог, член Координаційної ради МЦГП, віце-президент ВАГП, голова Київського міського центру ВАГП, лауреат премії Кабінету Міністрів України, Лицар Гуманної Педагогіки.

 Лейтмотивом до роботи студій стали слова Лихачова про те, що «людина виховується в моральному кліматі пам’яті». Ці слова в свій час справили велике враження на Шалву Олександровича Амонашвілі. Таке ж глибоке значення цьому вислову надав і керівник Студій Ігор Ерметов, спонукавши усіх присутніх зануритися у свою пам'ять і пошукати відповідь на питання, хто і як збагатив нас духовно.

Автору Студій вдалося зібрати цікавий змістовний матеріал про сім’ю Шалви Олександровича, про красу взаємин між поколіннями і з особливою трепетною теплотою донести його до серця кожного із слухачів.

Детальніше...

 

В Артемовске завершился авторский семинар Ш.А.Амонашвили и П.Ш.Амонашвили

a_s_08 Семинар Ш.А. Амонашвили в апреле 2014 года – это вторая встреча учителей, воспитателей, родителей и студентов с известным педагогом.

Впервые артемовцы встретились с Ш.А. Амонашвили в декабре 2005 года, когда в городе прошел его первый авторский семинар «Гуманно-личностный подход к детям в образовательном процессе».

Педагогическая система воспитания Шалвы Александровича Амонашвили сложилась под влиянием величайших мыслителей и великих педагогов – В.А. Сухомлинского, Я.А. Коменского, Я. Корчака, К.Д. Ушинского, А.С. Макаренко, И.Г. Песталоцци и других.

Своим творчеством он помогает нам понять природу ребенка, раскрывает глубинные психологические аспекты воспитания, доказывает главную истину педагогики, что ребенок это не сосуд, который следует наполнить, а факел, который нужно возжечь.

 

Подробнее... 

 

А также:

Легендарный педагог Шалва Амонашвили - о тайнах воспитания и детях-индиго  (donbass.ua)

«Спасибо за подвиг»: Шалва Амонашвили начал свой семинар в Артемовске с благодарности всем участникам  (Cайт города Артемовска)

 
Більше статтей...