Українська (UKR)Російська (RUS)

Новини

Звернення учасників Шостих Всеукраїнських Читань з гуманної педагогіки «Учителю, надихни мене на творчість!» до керівників органів освіти, педагогічних працівників, методистів, органів влади, до батьків і студентів педагогічних навчальних закладів

12-13 листопада 2011р. в м. Києві у Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО відбулися Шості Всеукраїнські Читання з гуманної педагогіки «Учителю, надихни мене на творчість!».

Організатори Читань: Головне управління освіти та науки Київської міської держадміністрації, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки, Хмельницький національний університет, Хмельницьке молодіжне об’єднання «У майбутнє через культуру».

На Шостих Всеукраїнських Читаннях були представлені всі області України, більше 650 учасників, це директори шкіл, завучі, вчителі, методисти, спеціалісти органів освіти, батьки, студенти.

Шості Всеукраїнські Читання з гуманної педагогіки виявили велику занепокоєність освітянської спільноти сучасним станом освітньої сфери.

З освітнього світу витісняються завдання духовно-морального становлення молодих людей. Перетворюються на порожній звук поняття благородства та великодушності, добра і краси, загального блага і духовної досконалості, любові та відданості, батьківщини та загальнолюдських цінностей. Це посилюється ще тим, що багатьма засобами масової інформації нещадно забруднюються свідомість дітей хамством, роздратованістю, неповагою, лихослів’ям, лайкою, грубістю, приниженням вищих понять, притаманних нашому народу.

Серйозною перешкодою у формуванні морально-здорового покоління нашої держави є заформалізованість навчально-виховного процесу та витрачання творчого потенціалу вчителів на складання численних звітів та довідок замість виконання своєї головної місії, яка, за словами В.А. Сухомлинського, полягає в тому, щоб «творити Людину».

Детальніше...

 

Маніфест відкриває нові горизонти!

14 вересня на засіданні Бюро Президії Російської академії освіти академік Шалва Олександрович Амонашвілі виступив з повідомленням про підписання Маніфесту та його зміст та отримав всебічну підтримку і схвалення! З цього дня Маніфест гуманної педагогіки не тільки звернення до колег і однодумців, але документ, підтриманий Президією РАО та рекомендований науковим установам РАО для використання в науковій і практичній діяльності. Відповідна Постанова вже підписана президентом РАО Н. Д. Нікандровим.

«Маніфест гуманної педагогіки» був проголошений 17 липня 2011 діячами Міжнародного руху гуманної педагогіки (підписали його 43 особи) і звернений до світової спільноти вчителів та працівників освіти.

«Наші вихованці та учні могли б прожити свої шкільні роки, своє дитинство і юнацтво куди більш радісно і змістовно. Вони могли б стати куди більш досконалими громадянами і розкрили б найбільш багатогранно свою багату духовну і істинну природу. І це щастя торкнулося б майже всіх, якщо б їх світ освіти був просякнутий духовним гуманізмом », - йдеться в « Маніфесті ».

Приємно усвідомлювати, що ідеї Маніфесту отримали позитивну оцінку та підтримку на такому високому рівні. Це вселяє надію на швидке прийняття та втілення ідей гуманної педагогіки!

З сайту Міжнародного Центру гуманної педагогіки

 

Створено Асоціацію ректорів педагогічних університетів Європи

Важлива подія відбулася в педагогічному світі. 15-17 вересня 2011р. в Національному педагогічному університеті ім.М.П.Драгоманова відбувся Європейський Форум ректорів педагогічних університетів. В його роботі взяли участь керівники педагогічних університетів з 11 країн Європи та понад 30 керівників вітчизняних педагогічних університетів з усіх куточків України. Почесним гостем Форуму був запрошений Ш.О.Амонашвілі, академік РАО, іноземний член Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, всесвітньо відомий педагог-новатор, почесний доктор та почесний професор низки педагогічних університетів України та інших країн, президент Міжнародного центру гуманної педагогіки.

Детальніше...

 

Підтримка Маніфесту

Шановні колеги!

Бажаючі можуть висловити свою підтримку Маніфесту, надіславши її на ел. адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з повідомленням свого прізвища, ім'я, по-батькові та короткою інформацією про себе: де, ким працюєте, які маєте нагороди, відзнаки, вчений ступень, тощо.

 
Більше статтей...