Українська (UKR)

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки, що відбулися 21 березня 2015 р.

Матеріали до уроку

21 березня 2015 року в Київському будинку вчителя за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації відбулися Київські Студії гуманної педагогіки, у яких взяли участь вчителі м.Києва та Київської області, які прагнуть вносити у свою щоденну співпрацю з учнями ідеї Маніфесту Гуманної Педагогіки, Кодексу честі і служіння вчителя, ідеї Світла і Любові.

Тема зустрічі: Педагогіка Василя Олександровича Сухомлинського

«Освітні процеси гуманної педагогіки базуються на принципах співробітництва, духовної спільності, взаєморозуміння, довіри, творчого терпіння, вільного вибору, радості пізнання, любові»

Маніфест гуманної педагогіки

Форма проведення: творча майстерня.

Модератори – О.М.Брусенцова, старший учитель, учитель початкових класів ЗОШ № 91 м.Дніпропетровська, співробітник Дніпропетровського обласного центру ВГО ВАГП, Лицар Гуманної Педагогіки

Л.А. Губанова, учитель початкових класів, учитель першої категорії школи № 80 м. Дніпропетровська, співробітник Дніпропетровського обласного центру ВГО ВАГП, Лицар Гуманної Педагогіки

В просторі гуманної педагогіки є свої галактики, де сяють неповторні сузір’я, зароджуються нові зірки, відбуваються творчі процеси. Тому важливим є обмін ідеями, творчим досвідом між різними Центрами гуманної педагогіки. Дніпропетровський осередок безумовно ветеран нашого руху. Багато років під керівництвом Н.О.Салієнко талановиті вчителі дніпропетрівщини проводять відкриті уроки, майстер-класи, наукові та культурні конференції в Україні та за її межами.

Яскравими зірками Центру багато років є О.М.Брусенцова, старший учитель, учитель початкових класів ЗОШ № 91 м.Дніпропетровська, співробітник Дніпропетровського обласного центру ВГО ВАГП, Лицар Гуманної Педагогіки та Л.А. Губанова, учитель початкових класів, учитель першої категорії школи № 80 м. Дніпропетровська, співробітник Дніпропетровського обласного центру ВГО ВАГП, Лицар Гуманної Педагогіки, які представили свої наробки на березневих Київських Студіях.

О.М.Брусенцова привезла Урок до Дня Культури (відмічається 15 квітня) і наглядно продемонструвала, що творчість – це молитва Духа і вчитель може пробудити цю молитву в дитині, задіявши зразки високої культури в роботі на уроках. Так Олена Михайлівна з перших шкільних днів знайомить своїх вихованців з творчою і духовною спадщиною видатного митця, вченого, мандрівника, громадського діяча, письменника, мислителя М.К. Реріха. Поступово в життя дітей входять картини Миколи Костянтиновича («Пантелеймон-цілітель», «Останній Ангел», «Матір Світу», «Майтрейя» та ін.), його думки про значення культури для еволюції Землі та людства. Спілкування з прекрасними образами пробуджує в дітях митців, художників, мислителів.

Учасники Студій були вражені глибиною філософських думок дітей, красою створених ними на малюнках образів, бажанням пізнати красу, турботою про її збереження на різних планах буття. Мета, яку ставить Олена Михайлівна в такій роботі – виховати те покоління, котре буде захищати Культуру.

 

Л.А.Губанова познайомила слухачів з цікавою методикою психологічних історій, яку вона застосовує в щоденній шкільній практиці. До кожної конкретної ситуації в класі, яка потребує вирішення, Лариса Анатоліівна пише оповідання, притчи, казки, які переносять зовнішній конфлікт у внутрішній простір дитини, діють на почуття, пробуджують совість, вчать думати наперед. Відбувається казкотерапія, коли дитина засуджує не себе, а свій вчинок. Починається таке потрібне самовиховання. Учні усвідомлюють, що коли змінюють себе, то змінюється світ навколо. Не залишили байдужими учасників Студій такі оповідання Лариси Анатоліївни як «Половинченко» та інші, зачитанні із збірника «Калейдоскоп», виданого Ларисою Анатоліївною. Відбулося жваве обговорення, обмін досвідом, а традиційне дружнє коло подяки завершило нашу неповторну зустріч.

 

 

Проведення Уроків Доброти у 2015 році

 

Шановні коллеги!

Всеукраїнська культурно-освітня ассоціація Гуманной Педагогіки просить підтримати ініціативу Міжнародного центру Гуманної Педагогіки проведення 03 березеня Уроків Доброти.

Стало традицією проводити Уроки Доброти саме в цій термін. Не будемо обмежувати тематику проведення уроків, нехай кожен вирішить сам, на яку тему потрібно говорити з дітьми, щоб вони відчули нашу підтримку їх природного прагнення до добра. Пропонуємо організувати уроки духовного життя дітей, щоб вони в захоплюючій формі пережили разом з нами радість співтворчості і захотіли стверджувати в життя ті приклади взаємин, які народжуються на уроках.

Матеріали про поведены уроки доброти просимо направляти на ел. адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду для розміщення на сайтах Центрів Гуманної Педагогіки.

Напуттям у підготовці та проведенні уроків нехай стане глава 11 з авторської програми Ш.О.Амонашвили і П. Ш. Амонашвілі «Школа Життя». (http://amonashvili.com/pdf-files/shkl_jzn_obshbrzvtln.pdf )

Президент Асоціаціі                                    Станіслав Крук

 

 

Роль батьків у вихованні серця дитини

21 лютого  2015 року в Київському будинку вчителя за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації відбулися Київські Студії гуманної педагогіки, у яких взяли участь вчителі м.Києва та Київської області, які прагнуть вносити у свою щоденну співпрацю з учнями ідеї Маніфесту Гуманної Педагогіки, Кодексу честі і служіння вчителя, ідеї Світла і Любові.

Тема зустрічі: «Роль батьків у вихованні серця дитини»

Детальніше...

 

Печерська гімназія №75 м. Києва і гени людської Душі

 

Слова ЛЮБОВ, ПОВАГА, СПОКІЙ, МИЛОСЕРДЯ, ЩАСТЯ – це не іменники, це дієслова. Бо якщо вони будуть залишатися лише в рамках звуку, хоча звук також має свою силу, і не будуть переходити в дієслова, а потім в дії, наші Душі наповняться тривогою і смутком, відчаєм і злобою. Кожен із нас хоче, щоб його любили, поважали, щоб оточуючі проявляли до нього милість, хоче мати душевний спокій і почуватися щасливим. Ми всі такі різні. Різні за статтю, різні за віком, різні за національністю, за віросповіданням і раптом…усі хочемо одного і того ж! Значить ми в чомусь схожі? В чому ж? Ми схожі потребами Душі! І тоді ЛЮБОВ, ПОВАГА, СПОКІЙ, МИЛОСЕРДЯ, ЩАСТЯ – це уже і не іменники, і не дієслова, це –ГЕНИ ЛЮДСЬКОЇ ДУШІ

Дитинка народжується і, в залежності від того яке обличчя мами вона бачить перед собою - усміхнене чи незадоволене, вона формує своє ставлення до світу. З молоком матері немовля вбирає і правила поведінки серед людей. Навчитися жити серед людей – це перший урок який має вивчити дитина. Дитина прийшла в Школу Життя. І в цій школі дитина має здати іспити з основних предметів. Які ж ці предмети – математика чи англійська мова? Для українських шкіл – це ж основні предмети???!!! Саме з цих предметів більшість шкіл проводять іспити, які називають співбесідою, для дитини віком від 6 до 16 років! Шановні батьки і вчителі, хіба знання цих предметів чи інших шкільних дисциплін будуть запорукою того, що ваша дитина, ваш учень будуть вміти любити і почуватися щасливими?

Детальніше...

 

Запрошуємо на лютневі Київські Студії гуманної педагогіки

 

Департамент освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації

Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації

Всеукраїнська культурно-освітня асоціація гуманної педагогіки

Київський міський та обласний центри гуманної педагогіки

Київський міський будинок учителя

Шановні друзі!

Чергові Київські Студії гуманної педагогіки відбудуться в субботу

21 лютого 2015 р. з 10-00 до 13-00 в Будинку учителя за адресою:

м.Київ, вул. Володимирська, 57, Будинок учителя, ауд.308, 3-й поверх

Тема зустрічі: «Роль батьків у вихованні серця дитини»

«Виховання, позбавлене постійного, повсякденного духовного спілкування дітей з батьками, - ненормальне, потворне виховання, як ненормальне потворне життя батьків без постійної турботи про дітей».

В.О.Сухомлинський

«Любити Дитину по-всякому не можна. Якщо любов не виховує, вона не для Дитини. Якщо в Любові не має відданості і прихованої готовності до самопожертви, вона теж не для дітей»

Ш.О.Амонашвілі

Форма проведення: творча майстерня

Модератор – Зінаїда Хоменко, кандидат психологічних наук, член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, заступник Голови Київського міського центру ВАГП, науковий консультант експериментальної школи гуманної педагогіки гімназії №75 м. Києва, науковий консультант і практичний психолог Фінансового ліцею м. Києва

Прохання підтвердити свій прихід або повідомити про його неможливість на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Контактні телефони:

Хоменко Зінаїда Іванівна 093-541-29-27; 425-47-43

Подгорна Наталія Володимирівна 068-356-28-18; 274-49-30

Коломієць Вікторія Володимирівна 098-236-02-50;

095-824-12-88; 223-02-20

Чекаємо на  Вас !!!

Звертаємо вашу увагу, що участь в роботі студії   безкоштовна.

По закінченню роботи Студій (травень 2015р.) ті учасники, які відвідали всі засідання  Студій,  отримують сертифікати.