Українська (UKR)

Уроки Добра «Час Любити»

Дорогі колеги та друзі!

Вже десятий рік поспіль ми проводимо з 3 по 8 березня Уроки Добра. В цьому році присвячуємо ці уроки 90-річному ювілею нашого вчителя Шалви Олександровича Амонашвілі.

Ми живемо в часи випробувань та життєвих труднощів і кожен з нас проходить свій життєвий шлях, який веде до гуманізму як головної умови виховання. Гуманна педагогіка завжди піднімала питання виховання любові, добра та гідності в людині. Як це робити, якими ми повинні бути вчителями, щоб виховувати покоління гідних, щасливих та справжніх людей? Це складні питання, але лише через наші щирі бажання, наші дії в напрямку змін себе та шкільного життя на краще, ми можемо дати відповіді на ці питання. Тому наші уроки, в яких ми намагаємося бути справжніми людьми, і будуть шляхом до змін.

У цьому році Всеукраїнська Асоціація Гуманної Педагогіки разом з Міжнародним Центром Гуманної Педагогіки пропонує провести Уроки Добра під загальною назвою «Час Любити». На цих уроках бажано нам разом з дітьми замислитись над духовною сутністю любові, над тим, чим вона відрізняється від егоїзму, в чому її цілюща сила, чи можемо ми любити по-справжньому і, в чому вона, справжня любов?

Attachments:
Download this file (Уроки_Добра_2021.doc)Уроки_Добра_2021.doc(51 Kb)

Детальніше...

 

Круглий стіл " Питання сенсу життя в педагогічному процесі "

Шановні колеги, дорогі друзі!

Раді запросити Вас на щомісячний круглий стіл "Гуманна Педагогіка в школі" який відбудеться 27.02.2021р. з 18:00 до 19:00 (онлайн на платформі Zoom), де Ви матимете можливість спілкування із провідними освітянами, які поділяться досвідом застосування в шкільному процесі найкращих педагогічних ідей.

Основні питання:

- Питання сенсу життя в педагогічному процесі;

- Пошук сенсу – ключове питання нашого життя;

- Підходи до пошуку сенсу життя;

- Наслідки помилок у виборі;

- Приклади із шкільної практики. Як стимулювати дітей до пошуку відповідей на ключові питання: "Хто я? Звідки прийшов? Для чого народився? Куди прямую?"

Експерти, запрошені на круглий стіл:

Станіслав Крук, кандидат психологічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, віце-президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки (м. Хмельницький);

Вікторія Бак, кандидат педагогічних наук, учитель біології Бахмутського НВК № 11, вчитель-методист, Відмінник освіти України, віцепрезидент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки (м. Бахмут);

Ольга Чоловська, вчитель зарубіжної літератури Борщівської ЗОШ №2, Учитель Гуманної Педагогіки, м. Борщів Тернопільської обл.;

Світлана Розенкова, вчитель зарубіжної літератури Запорізької ЗОШ «Основа», Лицар Гуманної Педагогіки (м. Запоріжжя).

Інформаційний лист за посиланням: http://bit.ly/2LXlX4B

Подати заявку на участь у круглому столі можливо за посиланням:

http://bit.ly/3nSlUnP

При заповненні форми перевірте правильність написання Вашої електронної пошти. На неї буде надіслано автоматичне повідомлення про надходження Вашої заявки, а в подальшому, напередодні круглого столу – посилання для входу на платформу Zoom. (Будьте уважні, іноді лист-відповідь може попасти у папку "Спам")

Для участі в круглому столі: акаунт учасника на платформі Zoom обов'язково повинний містити прізвище та ім'я, що були зазначені при реєстрації (українською мовою). Вхід на платформу Zoom розпочинається за 30 хв. до початку і завершується за 5 хв. до початку круглого столу. Якщо у зазначений часовий інтервал учасники, які подали заявку та отримали посилання для входу, не увійшли на платформу Zoom, можливість під'єднатися до круглого столу буде надано іншим учасникам.

Участь в круглому столі безкоштовна. Кількість учасників обмежена технічними можливостями платформи Zoom.

Для тих учасників, які не увійшли безпосередньо на платформу Zoom, планується онлайн трансляція круглого столу на каналі Youtube: Всеукраїнська Асоціація Гуманної Педагогіки.

Посилання на онлайн трансляцію, а також дати, теми майбутніх круглих столів, інформацію щодо запрошених на них експертів та додаткові оголошення дивіться в групі Facebook: Гуманна Педагогіка. Статті, відео, новини - https://goo.gl/yEXDR5

Оргкомітет

 

 

Круглий стіл "Гуманна Педагогіка в школі"

Шановні колеги, дорогі друзі!

Раді запросити Вас на щомісячний круглий стіл "Гуманна Педагогіка у школі", який відбудеться 30.01.2021р. з 18:00 до 19:00 (онлайн на платформі Zoom), де Ви матимете можливість спілкування із провідними освітянами, які поділяться досвідом застосування в шкільному процесі найкращих педагогічних ідей.

Основні питання:

- Для чого потрібна школа?

- Які запити домінують від батьків щодо призначення школи (типова суспільна думка)?

- Як визначають призначення школи класики педагогічної думки?

- Які є принципи і методи досягнення основної мети школи?

- Обмін досвідом педагогів.

Експерти, запрошені на круглий стіл:

Станіслав Крук, кандидат психологічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, віце-президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки (м. Хмельницький);

Олена Брусенцова, вчитель-методист, вчитель початкових класів КЗО «СЗШ №91» (м. Дніпро), Учитель Гуманної Педагогіки.

Інформаційний лист за посиланням: http://bit.ly/2LXlX4B

Подати заявку на участь у круглому столі можливо за посиланням:

http://bit.ly/3nSlUnP

При заповненні форми перевірте правильність написання Вашої електронної пошти. На неї буде надіслано автоматичне повідомлення про надходження Вашої заявки, а в подальшому – посилання для входу на платформу Zoom (напередодні круглого столу).

Дати, теми майбутніх круглих столів, інформацію щодо запрошених на них експертів та додаткові оголошення дивіться в групі Facebook:

Гуманна Педагогіка. Статті, відео, новини - https://goo.gl/yEXDR5

Оргкомітет

 

 

Педагогічна спадщина Олекси Тихого

«Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер і трави, і води.

В годину щасливу і в радості мить

Любіть і в годину негоди»

В. Сосюра

29 жовтня 2020 року на базі КНЗ «Черкаський інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у форматі online був проведений захід «Педагогічні гостини - невідомі імена» за темою «Українська антологія гуманної педагогіки. Педагогічна спадщина Олекси Тихого»

Мета: ознайомити освітян з невідомим на весь загал педагогом з Донеччини, великим патріотом українського народу Олексою Тихим.

Захід, у якому взяли участь 44 учителі української мови та літератури Черкащини, провела Гаряча Світлана Анатоліївна, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту КНЗ «Черкаський інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Детальніше...

 

ЧЕРКАСЬКІ ОБЛАСНІ ЧИТАННЯ З ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ «ЯК ЛЮБИТИ ДІТЕЙ»

27 жовтня 2020 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» та Обласного центру Гуманної Педагогіки у форматі online відбулися Обласні читання з гуманної педагогіки на тему «Як любити дітей»

У них взяли участь більше 60 освітян Черкащини, зокрема, директори, заступники директорів закладів загальної середньої освіти, учителі-предметники, учителі початкових класів, вихователі закладів дошкільної освіти, практичні психологи та соціальні педагоги, науково-педагогічні працівники кафедр та методисти інституту.

На педагогічних читаннях вже вдруге розглядалася тема, яка є ключовою в Гуманній Педагогіці та складає основу духовного життя людини – «Як любити дітей».

Напрямами роботи педагогічних читань були:

1. Самовиховання на шляху досягнення любові.

2. Поради мудреців.

3. Духовний Світ дитини. Що ми знаємо про нього?

4. Внутрішня дитина в кожному з нас. Історії власного життя.

5. Відверта розмова. Як ми виховуємо дітей?

6. Любити дітей, щоб захищати їх. Виклики сучасності та необхідність збереження людських цінностей.

7. Українська культурна традиція любові до дитини.

Детальніше...