Українська (UKR)

ІІІ обласні Педагогічні Читання з Гуманної Педагогіки на Сумщині

Читання з гуманної педагогіки

Пам'ять - основа  будь-якого  буття:  матеріального,  духовного, людського…  Пам'ять  -  основа  совісті,   основа  моралі,  основа  поезії,  основа  культури.     (Д.С.Лихачов)

2 березня 2016 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної освіти  педагогічних працівників  відбулися ІІІ обласні  Педагогічні Читання з Гуманної Педагогіки з теми «Виховуватися в моральному кліматі пам'яті», оргінізаторами яких виступили ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка» та Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у рамках роботи  Сумського обласного центру Гуманної Педагогіки.

У Читаннях взяли участь понад 100 слухачів з числа вчителів шкіл області та викладачів ВНЗ І-ІІ р.а.

З вітальним словом до учасників Читань звернулися

Кірдіщева Людмила Михайлівна (директор ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», голова Сумського обласного центру Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки) , яка познайомила слухачів з діяльністю обласного центру Гуманної Педагогіки, розкрила суть цьогорічної теми читань.


Крук Станіслав Леонідович (віце-президент Міжнародної асоціації громадських об'єднань «Міжнародний Центр гуманної педагогіки», президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, кандидат педагогічних наук,  доцент кафедри практичної психології  та педагогіки              Хмельницького національного університету, Лауреат премії імені Богдана Хмельницького, Лицар Гуманної Педагогіки) з виступом «Методологічні основи гуманної педагогіки»;

Детальніше...

 

Уроки Доброти

Афіша

Шановні колеги!

З 2011 року щорічно з ініціативи Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки (МЦГП) та Всеукраїнської Асоціації Гуманної Педагогіки відбуваються Уроки Доброти. Пропонуємо  Вам провести  03.03.2016 року Єдиний День Уроків Доброти у Вашій школі з теми  «Жити, щоб залишити по собі слід». Для роздумів над темою зверніться до нової книги Ш.О.Амонашвілі «Перлини пам’яті», опублікованій на сайті МЦГП  (http://www.gumannajapedagogika.com/).

Форма проведення  може бути різноманітною: урок, виховний захід, круглий стіл та ін. Коротке повідомлення про проведений захід з 1-2 фотографіями для розміщення на сайті Всеукраїнської Асоціації гуманної педагогіки надсилайте до 10.03.2016 р. з позначкою «Уроки Доброти» на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (Людмилі Мазур)  або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (Бак Вікторії).

Для розміщення інформації на сайті МЦГП матеріали надсилати (Олексєєнко Ірині) Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Бажаємо творчого натхнення та цікавих знахідок.

Оргкомітет Всеукраїнської Асоціації Гуманної Педагогіки

 

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки 20 лютого 2016 року

Новини

 

20 лютого 2016 року в Київському будинку вчителя за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації відбулися Київські Студії гуманної педагогіки, у яких взяли участь вчителі м. Києва, Київської області, які прагнуть вносити у свою щоденну співпрацю з учнями ідеї Маніфесту Гуманної Педагогіки, Кодексу честі і служіння вчителя, ідеї Світла і Любові.

Модератор Студій - Ніна Салієнко, лікар-методист Дніпропетровського Центру здоров’я, голова Дніпропетровського обласного центру та член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки, - спрямувала роботу  учасників Студій пізнанню двоїстої природи людини.

«Людина була і протягом всієї історії залишається двоїстою, причетною до двох світів – вищого божественного світу, який вона в собі відображає, світу вільного; і світу природного, в який людина занурена, долю якого вона розділяє і який багатьма шляхами діє на людину і пов'язує її по руках і ногах настільки, що свідомість її затьмарюється, забувається її вище походження, її причетність до вищої духовної діяльності». Ці слова належать відомому філософу «срібної доби» М. Бєрдяєву.

Людина загубила щастя, тому що щастя – категорія духовна.

Як же пробудити, ствердити в дитині прояви вищої природи? Відповідь дає В. О. Сухомлинський: через культ (шанування) Батьківщини, Матері, Книги.

Любов до Батьківщини розкриває серце дитини через потоки високих образів, життя героїв, які дорожили іншими більше, ніж собою. Проживання подвигу витончує уяву, захоплення, устремління. Надособистісні почуття навіть випереджають думку!


Любов до Матері виховується  у сім'ї через відносини батьків з дитиною, сумісну працю, творчість, співпереживання іншим людям.

Культ Книги розвиває абстрактне мислення, вміння обирати життєвий шлях. Нажаль, деякі книги захоплюють і розвивають нижчу природу. Важливо зупинитися, постійно розмірковувати, вміти читати «між рядків». Велику роль у вихованні вищих почуттів відіграє казка, притча.

Наближається нова епоха, відходять у минуле відносини, що спиралися на тиранію та рабство. Школа має спрямувати суспільство на розвиток принципово нових якостей особистості: безумовну любов, великодушність, повагу, добросердечність, вміння співпрацювати, самостійність у прийнятті рішень і відповідальність за їх наслідки.

«..людиною ти народився, але Людиною повинен стати. Жодної людської риси природа  не дає сама - все тільки виховується», - зазначав В.О.Сухомлинський. Поки ми не навчимося піклуватися про людей і не виховаємо почуття  відповідальності за все, що навколо відбувається, не станемо  Людиною. Людина з великої літери називається героєм, а дія її - подвигом.

Кожна людина - алмаз, який може очистити або не очистити себе. У тій мірі в якій він очищений, через нього сяє вічне Світло. Тому справа людини не намагатися світити, а намагатися очистити себе, тобто постійно працювати над покращенням свого характеру. Такий висновок зробили учасники зустрічі.

Наступне засідання Київських Студій відбудеться 19 березня. Ми чекаємо на Вас!

 

Семінар «Методологічні основи Гуманної Педагогіки»

Конференції, семінари

15 та 16 січня 2016 року в м. Фастові на базі ДНЗ №11 «Дзвіночок» Управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області відбувся семінар «Методологічні основи Гуманної Педагогіки».

Організатором семінару став Фастівський міський центр Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.


Семінар провів  Станіслав Леонідович Крук,  президент Всеукраїнської культурно – освітньої асоціації Гуманної Педагогіки (Асоціація), кандидат педагогічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології Хмельницького національного університету, Лауреат премії ім.Богдана Хмельницького,  Лицар Гуманної Педагогіки.

В роботі семінару взяли участь педагоги, вихователі, працівники Управління освіти,  а також віце-президент Асоціації, голова Київського міського центру Асоціації, лікар, психолог, член Координаційної ради МЦГП, Лицар Гуманної Педагогіки – Ерметов Ігор Олегович.


З привітальним словом,  побажаннями успіхів та натхнення до присутніх звернулась в.о. начальника Управління освіти Єриш Наталія Леонідівна.

Протягом двох днів роботи семінару розглядались основні ідеї та поняття гуманної педагогіки, її витоки, практика самовдосконалення педагогів та вихователів,  робота з дітьми, актуальність гуманної педагогіки  на сучасному етапі розвитку свідомості людства.

Були розглянуті питання приєднання до проведення дослідно-експериментальної роботи «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі»,  яка в Україні була започаткована  Асоціацією в 2015 році.

Зустріч залишила незабутні враження на учасників семінару, панувала особлива атмосфера взаєморозуміння, відчуття важливості спільної справи.