Українська (UKR)

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки 13/12/2018р.

Новини

13 грудня 2018р. в освітньому агентстві «DEC education» за навчальною програмою «Простір духовного розвитку особистості» відбулися Київські Студії гуманної педагогіки, у яких взяли участь активно-відповідальні учителі, вихователі, батьки.

Тема: «Рівновага в екстремальній ситуації»

Гість студій:

Судха Рані Гупта, Голова піклувальної ради центрів Брахма Кумаріс, розташованих на території колишнього СНГ і Балтії, нагороджена Ювілейним знаком "55 років миротворчої діяльності ООН" за виховання дітей та підлітків в дусі культури миру та солідарності

Ведуча студій:

Зінаїда Іванівна Хоменко, керівник студій, Вчитель Гуманної Педагогіки.

Експерт з позитивної психології, старший викладач Університету Брахма Кумаріс (Індія), лауреат звання «Людина тисячоліття» Судха Рані Гупта, говорила зі слухачами студій про причини появу екстремальних ситуацій в нашому житті:

1. Людина експлуатує і забруднює природу. І живе в цьому середовищі.

2. Жадібність, егоїзм, споживацькі мотиви у взаємовідносинах між людьми в сім'ї, на роботі поглиблюють прірву між найближчими родичами і позбавляють вміння співпрацювати в команді.

3. Невміння і небажання контролю над собою приводить до недбалого використання власних енергетичних ресурсів, власного часу. Людина починає жити з відчуттям постійного дефіциту. Багато людей починає жити «в кредит». Бракує часу почути своє серце.

4. Накопичення негативних звичок, вчинків наповнює життя багатьох людей темрявою.


Безвихідних ситуацій не буває. Доля дає кожному шанс стати кращим:

Крок1. Бажання стати кращим, бажання працювати над собою.

Крок2. Щоб знати куди рухатися, потрібно знати свою природу. «Мало мати драбину в руках. Потрібно ще й знати до якої стіни її поставити», Стівен Кові.

 

 

Тринадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки «Чисті думки творять дива»

Афіша

Шановні колеги, дорогі друзі!

24-25 листопада 2018 року за сприяння Міністерства освіти і науки України на базі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відбудуться Тринадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки «Чисті думки творять дива» за участю академіка Ш.О.Амонашвілі та Президента Міжнародного центру Гуманної Педагогіки, П.Ш. Амонашвілі.

Наша дійсність – це час прискорення. Все змінюється навколо нас, і ми інколи втрачаємо стійкі орієнтири та починаємо сумніватись у своїй спроможності гідно відповідати на різноманітні виклики часу, але головним викликом для нас є вміння залишатись за будь-яких обставин духовно-моральними людьми та виховувати духовно-моральних дітей.

Гуманна Педагогіка як надбання класичної педагогічної спадщини не є закритою та самодостатньою системою. Ми, вчителі, педагоги, вихователі та батьки, збагачуємо її своїми думками та діями, тому для нас надзвичайно важливим постає питання, як в сучасних умовах гідно впливати на педагогічні процеси, змінювати їх у кращій бік та самим змінюватись на краще. Тому темою Читань ми обираємо роздуми про те, як самовдосконалювати себе через чисті думки, як почати шлях до життя без гніву, заздрості, дратливості, які не є вродженими властивостями людини, а з’являються внаслідок негативного життєвого досвіду. Як вибудовувати педагогічний простір, в якому і у вихователів, і у дітей найкращі людські якості перебуватимуть в постійному розвитку, а негативне мислення не стане перешкодою для внутрішнього зростання.

Зазначене коло питань ми розглянемо в ході творчих майстерень, майстер-класів та дискусій. Розуміємо, що Читання – це не остаточне розв’язання окреслених проблем, а лише шлях, рухаючись яким, ми будемо отримувати особисті відповіді та оновлювати педагогічну свідомість.

Тож запрошуємо Вас до спільної розбудови сучасного педагогічного простору, де панують чисті думки!

Відкрито додаткову реєстрацію на Тринадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки!

У зв’язку із великою кількістю запитів на участь у Читаннях для учасників, які ще не зареєструвалися, пропонується додаткова зала в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова, 9). На цю залу буде проводитися відеотрансляція заходів з актової зали.

Реєстрація за посиланням  -  https://goo.gl/5dUCNh

 

 

Attachments:
Download this file (Читання_Київ_2018.doc)Читання_Київ_2018.doc(103 Kb)
 

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки 31/10/2018р.

Новини

31 жовтня 2018р. в освітньому агентстві «DEC education» за навчальною програмою «Простір духовного розвитку особистості» відбулися Київські Студії гуманної педагогіки, у яких взяли участь активно-відповідальні учителі, вихователі, батьки.


Тема: «Особистість, світогляд, гармонія або як залишитися Людиною в такому мінливому світі»


Ведуча студій:

Зінаїда Іванівна Хоменко, кандидат психологічних наук, член Правління ВАГП, заступник Голови Київського міського центру ВАГП, науковий консультант школи гуманної педагогіки, керівник студій, Вчитель Гуманної Педагогіки.


Особистість… З чого починається особистість? Особистістю народжуються чи стають? Якщо стають, то хто коли і як впливає на становлення особистості? Як формується наш світогляд? Що таке патріотичне виховання? Куди зникає спокій і радість нашого серця? Конкуруємо чи домовляємося? На ці та інші питання шукали відповідь учасники київських студій, створюючи власну теорію розвитку особистості.

 

 

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки 18/10/2018р.

Новини

18 жовтня 2018р. в освітньому агентстві «DEC education» за навчальною програмою «Простір духовного розвитку особистості» відбулися Київські Студії гуманної педагогіки, у яких взяли участь активно-відповідальні учителі, вихователі, батьки.

Тема: «Уявлення про серце у Давноіндійській, Давньокитайській філософії та медицині»

Гість студій:

В'ячеслав Костянтинович Гаврилькевич, кандидат психологічних наук, доцент, заступник директора Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, голова Хмельницького обласного центру Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації гуманної педагогіки, Лицар гуманної педагогіки (м. Хмельницький)

Ведуча студій:

Зінаїда Іванівна Хоменко, керівник студій, Вчитель Гуманної Педагогіки.

Форма проведення: семінар-практикум


Гість студій Вячеслав Гаврилькевич оповив слухачів магією знань про серце у Давньоіндійській, Давньокитайській філософії та медицині. «Учитель має бути учнем у свого Серця» Щоб бути учнем Серця, Серце потрібно знати…Чи будуємо ми стосунки зі своїм серцем? «Від недумання про серце, серце болить».

Серце – це не лише фізіологічний орган, це духовно-психофізіологічна лабораторія людини. Серце – перший орган, який з’являється в ембріональному розвитку. Вогонь серця забезпечує цілісність людини. Серце – це корінь всього, вчиненого нами. «Квіткою серця є обличя людини».