Українська (UKR)Російська (RUS)

XIX Міжнародні Читання (зміна дати проведення)

Афіша

XIX Міжнародні Читання з гуманної педагогіки 20-22 березня не відбудуться. У звязку з коронавірусом Казахстан забороняє массові зібрання. Розглядаються дві альтернативи: провести Читання через 1-2 місяці або провести їх онлайн 20-22 березня.

 

 

Семінар – практикум в м. Хмельницький

Конференції, семінари

«Урок як акумулятор життя дитини»


Любов виховується любов'ю,

Доброта виховується добротою,

Чесність виховується чесністю,

Духовність виховується духовністю,

Моральність виховується моральністю...


Гуманна педагогіка - це теорія та творча практика вчителів, яка постійно збагачується. Кожен з нас розбудовує гуманний освітній простір, коли долучається до загальних заходів, або на своєму уроці намагається розширювати горизонти наук та одухотворювати відносини між учнями та учителем.

Детальніше...

 

Перша Всеукраїнська педагогічна різдвяна конференція

Афіша

7 – 9 лютого 2020 року у Львові відбудеться Перша Всеукраїнська педагогічна різдвяна конференція:

«Українська школа в умовах гострих викликів ХХІ ст.: сталий клімат – духовний гуманізм»

Лейтмотив: «Скажімо Слово про Школу, яка є: вогнищем духовності і моральності, майстернею людяності, законодавицею якості життя, дарителькою Світла і могутності знань, берегинею культури і мови, сіячкою духовного і доброго» (Ш. Амонашвілі)

Провідна ідея: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити» (В. Сухомлинський)

До участі запрошуються засновники й керівники закладів загальної середньої освіти та їх заступники, керівники органів управління освітою ОТГ, районів і міст, методисти інформаційно-методичних центрів освіти, батьки та всі, кого хвилює стан освіти та майбутнє нашої країни.

Прохання до всіх, хто читає даний інформаційний лист взяти анонімну участь в короткому он-лайн опитуванні на предмет вивчення громадської думки з освітніх питань за наступним посиланням: https://forms.gle/YTL28RBvPanvyvPL6

Детальніше...

 

Всеукраїнський семінар-практикум з особистісно зорієнтованого навчання на засадах гуманної педагогіки «Урок як акумулятор життя дитини»

Афіша

«Урок як акумулятор життя дитини»

31 січня – 1 лютого 2020 року (п’ятниця - субота)

Місце проведення: Хмельницька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 ім. Олега Ольжича (м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 20/1).

Мета семінару-практикуму – надати його учасникам можливість обмінюватися думками і досвідом, щоб поглиблювати усвідомлення духовних сенсів гуманної педагогіки.

Лейтмотив:

Любов виховується любов'ю,

Доброта виховується добротою,

Чесність виховується чесністю,

Духовність виховується духовністю,

Моральність виховується моральністю...

Як зазначає у трактаті «Школа життя» Ш. О. Амонашвілі, «поняття Урок не є базовим для особистісно-зорієнтованої педагогіки, але уроки є найважливішими сходинками духовного, морального та пізнавального сходження дітей. У Школі Життя урок – є найважливішою провідною формою процесу творення долі дітей; у ньому акумулюється життя Дитини, життя дітей, і збагачується вона Світлом духовності і знань. І хоча у Школі Життя урок не є основною формою організації процесу навчання, як це прийнято в традиційній педагогіці, – Урок є акумулятором життя дітей, він є самим життям дітей».

У рамках семінару-практикуму заплановані виступи, тренінги, майстерки, майстер-класи, круглі столи.

Тематичні напрями роботи семінару-практикуму:

31.01.2020 (п’ятниця)

1) духовні основи уроку;

2) співпраця та співтворчість учасників освітнього процесу.

01.02.2020 (субота)

1) роль суспільства у формуванні духовних цінностей і цілісності особистості дитини;

2) НУШ і гуманна педагогіка: сучасні реалії;

3) форми здобуття освіти у школах України.

Робоча мова семінару-практикуму: українська.

Детальніше...