Українська (UKR)

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки 22 листопада 2014 р.

 

За сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації 22 листопада 2014 р. у Будинку вчителя за адресою: вул. Володимирська, 57 відбулися Київські Студії гуманної педагогіки.

Тема: «Розвиток мислення дітей: доброго мислення, ясного мислення, прекрасного мислення»

Лейтмотив:

«Ми поступово пізнаємо шкоду постійних заперечень,

ми починаємо цінувати освічену позитивність і творчість»

М.К. Реріх

Модератор – Баніт Ольга Василівна, кандидат педагогічних наук, молодший науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

Педагогічні студії пройшли у формі майстер-класу. Ольга Баніт представила аудиторії альтернативні форми роботи з розвитку позитивного мислення дітей у світлі ідей гуманної педагогіки.

Запропоновані вправи на озвучення своїх думок і сприймання думок інших, на сприймання себе, як людини і свого ставлення до оточуючих, на планування кожного дня, викликали у присутніх щирий інтерес і жваве обговорення.

Модератор підвела учасників до глибокого розуміння ролі і значення позитивного мислення в житті кожної людини за допомогою інтерактивних форм роботи, звернула увагу, що вчителю треба почати облагороджування думок з себе.

Після проведених вправ присутні зробили висновок, що

негативні думки – це вибір самої людини, це шкідлива звичка, яка руйнує сутність людини і яку можна замінити на корисну;

вправи на формування позитивного мислення діють за тим же принципом, що й фізичні вправи: для того щоб бути в хорошій фізичній формі – портібно регулярно тренуватися; так і з мисленням: позитивне мислення – результат щоденної роботи над собою;

на формування нової звички нашому мозку потрібно від 21 до 60 днів. Практикуючи вправи, спрямовані на формування позитивного світовідчуття щоденно протягом не менше місяця, людина формує собі сталий позитивний настрій. Використовуючи набуту звичку людина може кардинально змінити своє життя накраще.