Українська (UKR)

Семінар «Гуманна Педагогіка як джерело любові та гармонійного виховання особистості» в м.Обухів Київської області

 

7 квітня 2015р. в м. Обухові відбулася важлива подія: у дитячому садочку «Рушничок» пройшов семінар «Гуманна Педагогіка як джерело любові та гармонійного виховання особистості».

Ця подія зібрала зацікавлених працівників дошкільних навчальних закладів міста Обухів та загальноосвітніх шкіл, практичних психологів, методистів з Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради.

В семінарі взяли участь представники Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки: Ерметов Ігор Олегович – віце-президент асоціації, психолог, лікар, Лицар Гуманної Педагогіки, Лауреат премії Кабінету Міністрів України, член Координаційної ради Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки; Мазур Людмила Олександрівна – відповідальний секретар асоціації, Лицар Гуманної Педагогіки.

 

На початку семінару виступили вихованці ДНЗ «Рушничок» з таночком «Дружба» під керівництвом хореографа Матейченко Ірини Семенівни.

У своєму виступі Ерметов Ігор Олегович розкрив мету і напрямки діяльності Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, торкнувся діяльності Шалви Олександровича Амонашвілі, знаного грузинського педагога-новатора, іноземного член НАПН України, почесного президента МЦГП, автора напрямку гуманно-особистісного підходу до дитини в освітньо-виховному процесі. Ігор Олегович також презентував новостворений (березень 2015р.) Обухівський міський центр Всеукраїнського громадського об’єднання «Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки», головою якого обрана Негода Лариса Анатоліївна, завідувачка ДНЗ «Рушничок» м. Обухів.

Лариса Анатоліївна Негода, завідувачка ДНЗ «Рушничок», провела тренінг під назвою «Дерево життя», де всі бажаючі висловили свої думки про те, що ж для них є слово любов. Всі учасники семінару записали свої відповіді на квітках та прикріпили до символічного «дерева життя», яке «розквітло» на очах учасників семінару.

Така актуальна тема, як проблема гармонійного вихо-вання і розвитку дитини, була розглянута у вправі «Вплив на дитину соціуму», яку провела практичний психолог Лісовська Тетяна Вікторівна. За допомогою Тетяни Вікторівни учасники семінару розкрили вплив різних чинників на формування дитини від народження до підліткового віку.

Учасники семінару жваво обговорювали питання про основні принципи гуманної педагогіки - любов до дитини, бо любов - це головне почуття, з якого починається нове життя. Без любові неможна виховати впевнену в собі і готову до життя особистість. Як зазначає С. Д. Максименко – директор Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України , «Дитина починається з любові».

Практичний психолог Комаха Тамара Іванівна провела вправу «Побудова взаємовідносин між дитиною та дорослим», наголосивши на тому, які кроки потрібно зробити дорослим до серця дитини, щоб вплив батьків та педагогів був вагомішим, ніж засобів масової інформації та вулиці.

Наостанок, вокальний ансамбль ДНЗ «Рушничок» виступив з піснею «Про Україну».

Підсумовуючи семінар, учасники зазначили, що конче необхідно впроваджувати особистісно - зорієнтованої систему освіти на засадах гуманної педагогіки, щоб дитина виховувалась людиною благородною, великодушною, любила Батьківщину, цінувала би батьків та дбайливо ставилась до культури свого народу, розвивалася духовно і морально, оволодівала знаннями, які ведуть до творчості та творення блага.