Українська (UKR)

Щорічний семінар за підсумками роботи Центру гуманної педагогіки у Артемівську

23 квітня 2016 року в Артемівському НВК № 11 відбувся семінар

«Використання виховного потенціалу шкільних предметів для розвитку особистості учня»

В програмі семінару відбулися  два відкриті уроки природничого циклу: фізики та біології для учнів 10 класу. Викладання предметів здійснювалось на основі інтеграції наукових та етичних знань.

На уроці  фізики  з теми:  «Закони  Ньютона.  Фізика  мовою  Серця» (вчитель  НВК  № 11 Лариса Таранченко) було  запропоновано  метод аналогій між фізичними законами та законами моралі.


На уроці біології з теми «Закон Краси в будові клітини» (вчитель НВК № 11 Вікторія Бак ) були використані біоетичні та цілісні підходи в викладанні предмету.

Цікаві фрагменти уроків з використанням методології духовного гуманізму при викладанні шкільних предметів були запропоновані на «Сузір’ї педагогічних ідей» учителями м.Бахмуту Любов Горбачовою та Наталією Ковеленко (ЗОШ № 24),


учителем Часово-Яру Оленою Алексєєвою (ЗОШ №15), учителями та викладачами Дніпропетровського Центру гуманної педагогіки Ніною Салієнко, Оленою Брусенцовою, Ларисою Губановою, Людмилою Толстіковою, учителем м.Слов’янська Ларисою Теслицькою.


На семінарі були присутні вчителі м.Бахмуту, м.Часово-Яру, м.Дніпропетровська, м.Слов’янська.

Спільна зустріч дала можливість учителям не тільки обмінятись досвідом роботи, але й надихнутись на подальший творчий пошук у напрямку гуманізації освітнього простору, який створює кожен педагог там, де він працює.