Українська (UKR)Російська (RUS)

Новини

П’ять незабутніх днів, що назавжди залишаться в серці!

З 16 по 20 січня в в Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова відбувся довгоочікуваний семінар академіка, професора, доктора психологічних наук, іноземного члена Національної Академії Педагогічних Наук України, Почесного президента Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицаря Гуманної Педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі і Паати Шалвовича Амонашвілі, президента Міжнародного Центру гуманної педагогіки, директора Студії «Басті Бубу», Лицаря Гуманної Педагогіки.

Ми вдячні організаторам, завдяки підтримці яких ця зустріч стала можливою: Міністерству освіти і науки України, Всеукраїнській культурно-освітній асоціації Гуманної Педагогіки, Департаменту освіти та науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти та науки Київської обласної державної адміністрації, Національному педагогічному університету ім. М.П.Драгоманова, Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПНУ, Інституту проблем виховання НАПН України, Міжнародному Центру Гуманної Педагогіки, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти України, Хмельницькому національному університету, Подільському молодіжному об’єднанню «У майбутнє через Культуру».

Детальніше...

 

Светлая память настоящему Учителю!

 

12 января 2015 года в 15.30 (по Таллинну) не стало Киры Алексеевны Молчановой, старейшего учителя, участника всех Чтений по гуманной педагогике в Москве и Бушети, организатора встреч по гуманной педагогике в Эстонии.

Всеукраинская культурно-образовательная ассоциация Гуманной Педагогики глубоко скорбит в связи уходом Киры Алексеевны Молчановой, ветерана рериховского движения, друга и помощника Святослава Николаевича Рериха и Павла Федоровича Беликова, активного учасника Международного движения Гуманной Педагогики.

Весть об уходе Киры Алексеевны болью отозвалась в наших сердцах: ушел хороший, верный, надежный друг и товарищ, преданный соработник в делах на Общее Благо.

Пусть ей будет Светло и Радостно в ее Новом Бытии!

Выражаем соболезнование родным, близким, друзьям и сотрудникам.

 

Президент Ассоциации Станислав Крук

 

В первых откликах на это известие говорится:

"Уходят гиганты духа. Светлый им Путь и мощного творчества в иных мирах".

"Светлая память от всех знакомых на Донбассе!"

"Дорогая Кира Алексеевна, дорогой наш Друг, Наставник, Учитель! Пусть Ваша светлая душа подымается высоко-высоко в Небо и уже из тонких миров продолжает своё великое дело. А мы будем всегда помнить Вас с благодарностью и любовью!"

"Светлая память настоящему Учителю!"

 

 

 

 

Свято гуманної педагогіки з Лебедина. (Підсумки грудневих Київських Студій)

 

20 грудня 2014 року за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації відбулися Київські Студії гуманної педагогіки. В них взяли участь вчителі м. Києва та Київської області, які прагнуть вносити у свою щоденну співпрацю з учнями ідеї Маніфесту Гуманної Педагогіки, Кодексу честі і служіння вчителя, ідеї Світла і Любові.

Модераторами Студій були чарівні гості з Лебедина: Людмила Михайлівна Кірдіщева, директор ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», відмінник освіти України, голова Сумського обласного центру гуманної педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки, яка провела творчу майстерню «Краса і сила духу вчителя» та Валентина Миколаївна Кіріна-Радчук, методист НМК, викладач-методист, відмінник освіти України, відповідальний секретар Сумського обласного центру гуманної педагогіки з майстер-класом «Шлях до краси духу» (подорож за книгою Ш.О.Амонашвілі).

До уваги слухачів були представлені презентації, відеофільми, творчі завдання та ін. Ми торкнулися поняття Краси Духу з точки зору різних культур і філософій, обирали епіграфи для свого уроку з творів Шалви Олександровича Амонашвілі, осягали Любов і втілювали свої роздуми у сенканах, віршах, складали молитву до свого серця. Кожен писав власну книгу «Шлях до краси духу», щедро ділився своїм розумінням четвертого виміру з присутніми. Назавжди запам`ятався такий заклик до серця від одного з учасників: «Серце, не залишай мене наодинці з моїм розумом».

Учасники студій брали участь в моделюванні певних ситуацій шкільного життя, розв’язували завдання, розробляли пропозиції, висловлювали свої думки про ствердження загальнолюдських цінностей у роботі школи, ділилися власним досвідом. Відбулося активне обговорення конкретних ситуацій з опорою на особистий педагогічний досвід і класиків педагогічної науки. Приділили увагу й формуванню доброзичливої, творчої атмосфери співпраці вчителя і учня таким чином, щоб це був єдиний культурно-освітній простір.

Незабутньою залишиться подорож книгою Шалви Олександровича «Шлях до краси духу», бажання «мислити ширше широкого». Була створена позитивна емоційна атмосфера, прозвучали чудові поетичні рядки Ліни Костенко «Крила» у виконанні Богдана Ступки, відзняті на відео.

Наприкінці учасники Студій отримали подарунки – яскраві сердечки, зроблені руками вихованців Лебединського педагогічного училища. З подякою і любов`ю ми написали найкращі побажання дітям і прикрасили ними новорічну ялинку.

Новий рік до учасників Київських Студій прийшов з Лебедина, від прекрасних, сердечних жінок-берегинь, майстринь педагогічної творчості, тому не має сумнівів: він буде добрим!

 

 

 

Перший Львівський фестиваль гуманної педагогіки 12 - 14 грудня 2014 р.

 

П Р О Г Р А М А

ПЕРШОГО ЛЬВІВСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ

в рамках Міжнародного конкурсу з гуманної педагогіки

«Кожна дитина – національне надбання країни і держави»

12 – 14 грудня 2014 року

Пятниця, 12 грудня 2014 року

11.00завідувач ДНЗ № 44 м. Львова ДРІБУШКО С.В. гостинно запрошує на майстер-клас драматичної групи колективу працівників закладу.

Місце проведення : вул. Зубрівська, 5. (Сихівський район)

12.00«ДУХОВНИЙ КОД УКРАЇНСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ. ВЧИМОСЯ В Г.С. СКОВОРОДИ» - майстер-клас БОГОСВЯТСЬКОЇ А.-М., канд.філологічних наук, доцента кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Місце проведення: вул. Огієнка, 18а

Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

13.00 – «ЯК ДОБРЕ, ЩО ТИ, ДИТИНО, ПРИЙШЛА САМЕ ДО НАШОЇ РОДИНИ

Майстер-клас інтегрованих підсумкових батьківських зборів – заняття батьківського університету.

Ведуча: Маковецька К.М., вихователь ГПД Львівської НВК Школа-ДНЗ «Дзвіночок»

Місце проведення: вул. Огієнка, 18а

Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

11.00 – творча зустріч з поетесою Євгенією Більченко, доктором культурології, професором кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова

15.00 – екскурсія вулицями середньовічного Львова

17.00 – тематична екскурсія храмами Львова «Духовні святині Львова».

Екскурсовод: Калашник Антоніна Кирилівна, 0970749370

(екскурсії безкоштовні)

Детальніше...

 
Більше статтей...