Українська (UKR)

Читання з гуманної педагогіки

Всеукраїнські читання з Гуманної Педагогіки «Духовне життя вчителя»

5-6 січня 2024 року на базі Подільського культурно-просвітницького центру (м. Хмельницький) відбулися XVII Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки на тему «Духовне життя вчителя». Незважаючи на другий рік повномасштабної російсько-української війни, близько сотні педагогів приїхали з різних куточків України, щоб обговорити актуальні проблеми освітньої діяльності в цей складний час з позицій гуманної педагогіки, відновити внутрішні ресурси, поспілкуватися з однодумцями та отримати натхнення на новий рік.

Реєстрація учасників розпочалася о 9:00 з загальнонаціональної хвилини мовчання. А потім проходила в супроводі чарівної музики гурту «Jatri». Музики грали на скрипці, гітарі, флейті, налаштовуючи серця педагогів на «духовну хвилю». Перед початком Всеукраїнських читань усі присутні знову вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих захисників і мирних жителів. Тому що кожен з них став нашим Героєм, який віддав за незалежність та свободу України власне життя.

Серед загиблих з особливою вдячністю за земний шлях, присвячений служінню своєму народу і країні, згадали хмельничанина Дениса Монастирського, екс-міністра МВС, який раніше був співробітником ПКПЦ ім.М.К.Реріха та керівником ПМКО "У майбутнє через Культуру" (2007-2019), мав звання Лицар Гуманної Педагогіки.

Відео вітання учасникам прислали керівники організацій з інших країн :

Асіф Джангіров – президент Міжнародної Міжнародної Асоціації освітніх організацій гуманної педагогіки, кавалер ордену «Герой Духу», професор Академії Гуманної Педагогіки Амонашвілі;

Ірміне Погребняка - Голова Правління Гуманної педагогіки Латвії, Лицар Гуманної Педагогіки;

Детальніше...

 

Всеукраїнські читання з Гуманної Педагогіки "Світло Перемоги"

21 січня 2023 року в Мистецькому просторі м.Хмельницький відбулися ХVI Всеукраїнські читання з Гуманної Педагогіки "Світло Перемоги".

Навіть в умовах війни педагоги з різних куточків України зібралися, щоб поділитися своїми напрацюваннями та роздумами. Дніпро, Петриківка, Кропивницький, Вінниця, Бахмут, Турбів, Запоріжжя, Новомосковськ, Одеса, Донецьк, Хмельницький - доклали спільних зусиль для проведення зустрічі.

Перед початком Всеукраїнських читань усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих у Дніпрі та Броварах. Серед загиблих хмельничанин Денис Монастирський, який є щирим другом та співробітником ПКПЦ ім. М.К.Реріха та в минулому керівник ПМКО "У майбутнє через Культуру" (2007-2019), Лицар Гуманної Педагогіки. Вічною раною на серці кожного українця є загибель наших Героїв, кожен з яких віддав за незалежність та свободу України власне життя.

Детальніше...

 

Всеукраїнські Читання "Світло Перемоги"

Шановні колеги, дорогі друзі!

21 січня 2023 року на базі Подільського культурно-просвітницького центру ім.М.К.Реріха (м. Хмельницький) плануємо провести Шістнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки за темою:

"Світло Перемоги"

В умовах війни, яку рф розв’язала проти України, роль українського вчителя в суспільстві стає особливо важливою. 24 лютого нам здавалось, що війна не може тривати довго, що Україна за підтримки світової спільноти швидко переможе, бо справедливість на нашому боці. Але війна затягується, забирає життя найкращих синів і дочок України, травмує душі наших дітей, які стають вимушеними переселенцями,     перебувають під обстрілами, втрачають своїх близьких та рідних, примусово депортуються ворогом. Діти потрапляють у середовище насильства та жорстокості.

Що може в таких умовах зробити вчитель, який обрав для себе шлях гуманної педагогіки? Наш гуманізм, дорогі колеги, проходить випробування на міцність. Чи усвідомлюємо ми, що саме в умовах жорсткої війни є місце для прояву любові та співчуття, духовного гуманізму та світлої віри в дитину, в міцність нашого народу та в Перемогу? Війна обов’язково скінчиться, Україна Переможе, але поки ми сплачуємо занадто високу ціну за майбутню Перемогу. Чи вистачить у нас Любові та Віри, щоб Світло Перемоги не тільки освічувало нас із майбутнього, а вже зараз живило нашу мужність, стійкість та любов?

Ми вирішили Шістнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки за темою “Світло Перемоги” провести у вигляді круглого столу, на який запрошуємо всіх бажаючих.

Детальніше...

 

ЧЕРКАСЬКІ ОБЛАСНІ ЧИТАННЯ З ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ «ЯК ЛЮБИТИ ДІТЕЙ»

27 жовтня 2020 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» та Обласного центру Гуманної Педагогіки у форматі online відбулися Обласні читання з гуманної педагогіки на тему «Як любити дітей»

У них взяли участь більше 60 освітян Черкащини, зокрема, директори, заступники директорів закладів загальної середньої освіти, учителі-предметники, учителі початкових класів, вихователі закладів дошкільної освіти, практичні психологи та соціальні педагоги, науково-педагогічні працівники кафедр та методисти інституту.

На педагогічних читаннях вже вдруге розглядалася тема, яка є ключовою в Гуманній Педагогіці та складає основу духовного життя людини – «Як любити дітей».

Напрямами роботи педагогічних читань були:

1. Самовиховання на шляху досягнення любові.

2. Поради мудреців.

3. Духовний Світ дитини. Що ми знаємо про нього?

4. Внутрішня дитина в кожному з нас. Історії власного життя.

5. Відверта розмова. Як ми виховуємо дітей?

6. Любити дітей, щоб захищати їх. Виклики сучасності та необхідність збереження людських цінностей.

7. Українська культурна традиція любові до дитини.

Детальніше...

 
Більше статтей...