Українська (UKR)

Презентації та відгуки

Творча майстерня І.О.Ерметова

Всеукраїнська культурно-освітня асоціації Гуманної Педагогіки в особі віце-президента Асоціації, Голови Київського міського центру гуманної педагогіки, лікаря-стоматолога, психолога Ерметова Ігора Олеговича прийняла участь в Сьомих Міжнародних педагогічних читаннях з гуманної педагогіки «Маніфест гуманної педагогіки – шлях у майбутнє» у Калінінграді (Росія). Організаторами Читань виступили: Комітет по освіті адміністрації міського округу «Місто Калінінград», Калінінградський обласний інститут розвитку освіти, Калініградське відділення Загальноросійського Центру Гуманної Педагогіки, Калінінградський МАОУ «Ліцей №49».

В Читаннях взяли участь вчені, викладачі вищих навчальних закладів та шкіл, психологи, батьки, викладачі додаткової освіти, спеціалісти управління освіти Росії, Литви, Латвії та України.

Ігор Олегович на читаннях презентував творчу Майстерню   «Добрі замітки «страшного» лікаря» (лікування - тільки засіб на шляху до духовної спільності з дитиною). В своїй творчій Майстерні Ігор Олегович продемонстрував можливість і необхідність застосування гуманно-особистісного підходу не тільки в освітньо-виховному процесі, а й в стоматологічній практиці дитячого лікування. Спектр застосування ідей гуманної педагогіки, ідей Маніфесту безмежний. Продемонстроване на Майстерні вміння створювати з наймолодшими пацієнтами довірливі відносини, які позбавлені будь-яких проявів примусу або страху, залишили у учасників Читань незабутнє враження від його істинно гуманного підходу до своєї лікарської справи.

(детальніше: http://solnechniysad.my1.ru/index/sedmye_mezhdunarodnye_pedagogicheskie_chtenija_po_gumannoj_pedagogike_programma/0-381)

http://solnechniysad.my1.ru/index/ljubov_schastlivaja_chtenija_po_gumannoj_pedagogike/0-392

 

Презентація Маніфесту гуманної педагогіки в Київському Фінансовому ліцеї

ds2280Київський міський центр гуманної педагогіки разом з Науково-методичним центром Подільського райвідділу освіти м. Києва провели 29 травня 2012р. у Фінансовому ліцеї м. Києва презентацію Маніфесту гуманної педагогіки. Презентував Маніфест Єрметов Ігор Олегович – віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Голова Київського міського центру гуманної педагогіки, стоматолог, психолог. Під час презентації відбулася жвава, зацікавлена розмова про сучасні проблеми навчання та виховання, неефективність авторитарної педагогіки і нагальність переходу до цінностей та надбань   гуманно-особистісного підходу до дітей.

В презентації Маніфесту гуманної педагогіки взяли участь методист Районного науково-методичного центру Зінаіда Іванівна Хоменко, вчителі та представники адміністрації ліцею.

Детальніше...

 

Відкритий урок Н.М.Толочко та презентація "Маніфесту" в с.Півні Фастівського району Київської області

tolochko20 квітня 2012 року в с. Півні Фастівського району Київської області учитель початкових класів школи с.Півні Наталія Миколаївна Толочко провела відкритий урок для вчителів ЗОШ с.Півні та навколишніх сіл , на якому вона продемонструвала, як гуманний підхід до дітей, щира любов до них відкриває дитячі серця, сприяє встановленню взаєморозуміння, творчому співробітництву вчитель-учень. Після відкритого уроку відбулася презентація Маніфесту гуманної педагогіки, яка була схвально сприйнята присутніми. Презентацію провів  Ігор Олегович Ерметов, віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, голова Київського міського центру Гуманної Педагогіки. На уроці та презентації були присутні завідуюча методичним кабінетом районного відділу освіти  Валентина Володимирівна Халюк, директор школи с.Півні  Галина Володимирівна Демченко та завуч  Валентина Леонидівна Жернова. Спілкування відбулось в дружній атмосфері духовної єдності. Подію висвітлено на офіційному сайті  м. Фастова ("Освітяни Фастова за розвиток гуманної педагогіки")

 

Детальніше...

 

Презентація Манифесту гуманної педагогіки в Інституті психології ім. Г.С.Костюка НАПН України

kostyuk129.03.2012 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка Національної Академії Педагогічних наук України відбулася презентація Маніфесту гуманної педагогіки.

Слід зазначити, що Г.C. Костюка, директора науково-дослідницького інституту психології УРСР, та Д.М. Узнадзе, засновника грузинської психологічної школи зв`язували багатолітні дружні стосунки.

Теплу, людяну атмосферу закладу в наші дні підтримує директор Інституту психології ім. Г.С. Костюка Національної Академії Педагогічних наук України Сергій Дмитрович Максименко, видатний психолог сучасності, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії психології навчання ім. І.О.Синиці, Академік-секретар відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України, декан медико-психологічного факультету Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії України, дійсний член Міжнародної Ради психологів (США), закордонний член Російської академії освіти (РАО), дійсний член Європейської академії природничих наук (ФРН, м. Ганновер).

Ш.О.Амонашвілі в своєму виступі розповів про тернистий шлях та невпинні пошуки духовного виміру в освітньому просторі, котрий розпочався в Грузії у 60-ті роки під керівництвом Б.Й. Хачапурідзе, котрий очолив лабораторію експериментальної дидактики. Вже тоді за основу були взяті ідеї класичної педагогіки. Пізніше приєдналась ідея розвитку, були розроблені система письмово-мовленнєвого розвитку та система змістовного оцінювання. В 70-ті роки Д.Й. Хачапурідзе зауважив, що розвиток – одна з граней особистості, але не вся особистість. Мотив також не охоплював цілком багату внутрішню природу дитини. Відповідь знайшлась в К.Д.Ушинського: «Дитина не готується до життя, вона вже живе». Це був зовсім інший філософський погляд на дитину, що й визначив нематеріалістичну методологію нової педагогіки. «Педагогіка – найвеличніше мистецтво, на яке так чекає людство» (Ушинський). Віра виявилась тим четвертим виміром, на пошуки якого надихає класична спадщина.

Детальніше...