Українська (UKR)

Культурна діяльність

Резолюция совещания представителей 84 рериховских и общественно-культурных организаций России и других государств «Общественный Музей имени Н.К.Рериха Международного Центра Рерихов нуждается в защите», состоявшегося 22 февраля 2014 г. в Москве

В совещании приняли участие 132 представителя 84 рериховских и общественно-культурных организаций из России, Белоруссии, Украины, Латвии, Эстонии, Казахстана, Кыргызстана, Узбекистана, Австрии, Болгарии, Германии, Финляндии.

Детальніше...

 

Петиція на захист культурних цінностей в Україні

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ НА ЗАХИСТ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ В УКРАЇНІ

 

Звернення до громадян України про захист і охорону національного культурного надбання

Співвітчизники!

 Україна переживає важкий період. Незважаючи на відмінності в поглядах і політичних уподобаннях для всіх нас неминущою цінністю є культурна спадщина України.

На сьогоднішній день жертвами громадянського протистояння стали найважливіші центри культури нашої країни: Національний художній музей України, що володіє безцінною колекцією; інститути Секції суспільних наук НАН України, що зберігають рукописи Т.Г.Шевченка, І.Я.Франка, Л.Українки та ін.; Український дім, у якому зберігається 250 000 унікальних експонатів Музею історії Києва. В результаті необдуманих дій ми можемо втратити найголовніше, що ідентифікує нас як націю - культурне надбання.

Звертаємося до всіх із закликом дотримуватися МіжнародногоДоговору про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток (Пакт Реріха), згідно з яким нейтралітет, заступництво і повага мають бути надані: «історичним пам'яткам, музеям, науковим, художнім, освітнім і культурним установам.»

М.К.Рерих писав: «...охорона скарбів Культури належить тим основам, які об’єднують всіх, на яких ми можемо дружньо об'єднатися без всяких жалюгідних почуттів заздрості і злоби».  (Н.К.Рерих. «Знамя Мира» (Конференция в Бельгии). Держава Света, стр.75.Рига. Виеда, 1992).

Детальніше...

 

Петиция в поддержку общественного Музея имени Н.К.Рериха

На сайте change.org продолжается сбор подписей под обращением к Президенту России В.В. Путину с призывом спасти Общественный Музей имени Н.К.Рериха. Обращение уже поддержали десятки тысяч людей, среди которых - выдающиеся деятели культуры и науки. Важен каждый голос!

Подписать петицию 

 
Більше статтей...