Українська (UKR)

Читання з гуманної педагогіки

«Учителю, вкажи шлях краси духу!»

 

ПІД ЕГІДОЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ

УКРАЇНИ У СПРАВАХ ЮНЕСКО


 

 

 

8–9 листопада 2014 року під егідою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, за підтримки Міністерства освіти і науки України в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (м. Київ, вул. Тургенівська, 8/14) відбулися Дев’яті Всеукраїнські Читання з гуманної педагогіки «Учителю, вкажи шлях краси духу!».

Дев’яті Читання – це живе обговорення Кодексу Честі і Служіння вчителя, який було ухвалено у березні 2014 року на Тринадцятих Міжнародних Педагогічних Читаннях у Тбілісі, з опорою на особистий педагогічний досвід і на вміння взаємодіяти з колегами та співробітниками; пошук шляхів стверджування Кодексу в освітньому просторі. Якщо Маніфест Гуманної Педагогіки — це стратегія руху, то Кодекс Честі і Служіння вчителя — тактичні дії у напрямку зміни освітнього простору.

Організаторами Читань виступили: Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки, Департамент освіти та науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департамент освіти та науки Київської обласної державної адміністрації, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, Інститут психології ім. Г. С. Костюка НАПНУ, Інститут проблем виховання НАПН України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти України, Хмельницький національний університет, Подільське молодіжне об’єднання «У майбутнє через Культуру».

 

Детальніше...

 

Враження від Всеукраїнських Читань з гуманної педагогіки «Учителю, вкажи шлях краси духу!»

Повернулася з Читань... Наче повернулася з казки, де - інший світ, інші закони... Атмосфера доброзичливості, щирості, посмішок серця, променистих очей і СПІВПЕРЕЖИВАННЯ всього, що бачили очі і чули вуха... Велика наука в образах І.Беха, В.Беха, С.Максименка, І.Ящук, Н.Сівак, В.Філінюк, З.Хоменко, С.Гарячої, А.М.Богосвятської, не пишаючись і не стаючи в менторську позу, мовою серця говорила про сучасні освітні проблеми і шляхи їх вирішення... Такі люди, такі думки, такі ідеї... треба тільки відчинити двері свого сприйняття, треба тільки взяти на себе працю бути не гвинтиком освітньої системи, а ОСОБИСТІСТЮ, що гідно виконує свою вчительську місію...Було враження, наче повернулась до свого істинного, чого гріха таїти, глибоко прихованого внутрішнього "Я"... Як у дитинстві, пам’ятаєте, коли мама і тато поруч і відчуття повної безпеки і щастя...і не хотілося виходити... Так мало треба нам усім, щоби це відчуття стало звичним способом буття, так мізерно мало, бо не потребує тих рятівних і проклятих грошей, залежність від яких глибоко принижує саму суть Вчителя ( упевнена, що величезна кількість учителів відмовили собі у можливості взяти участь у роботі Читань саме через фінансову політику держави), просто трішки більше уваги до ближнього, просто щирість, просто само- і взаємоповага, просто любов... і так чомусь неподоланно донині важко, щоби духовний гуманізм став нормою життя суспільства... Незабутні зустрічі, нові знайомства, переплетіння російської й української, щирі сльози  вболівання за Україну і палке бажання МИРУ... Учителю, вкажи шлях краси духу - назва Читань як  заклик до педагогічної громадськості...Мабуть, кожен із нас ітиме своїм шляхом, але, головне, щоб ми всі йшли в одному напрямку...Єднаймося! Запрошуємо до Львова для участі в заходах Міжнародного конкурсу з гуманної педагогіки "Кожна дитина - національне надбання країни і держави"!

Валентина Матяшук,
Львів, 10 листопада 2014р

 

 

 

Читання «Учитель, вкажи мені шлях краси духу!» в Артемівську

 

Другі обласні педагогічні читання з Гуманної Педагогіки «Учителю, вкажи Шлях Краси Духу!»

 
Більше статтей...