Українська (UKR)

Чотирнадцяті Міські Читання з Гуманної Педагогіки у Бахмуті

26 жовтня 2017 року у Бахмутському НВК № 11 відбулися Чотирнадцяті   Міські Читання з Гуманної Педагогіки за темою:

«Сім’я – лоно культури людства»

У наш бурхливий час мінливих цінностей ми повинні усвідомити, що родина – це вічна цінність, і без її збереження неможливо збереження культури людства. На Читаннях були розглянуті питання, пов’язані з основами, на яких має будуватись сім’я, та у чому полягають принципи її створення, такі як любов, духовна єдність, співтворчість та співдружність, взаємоповага, взаєморозуміння, співчуття, милосердя та безкорисливе служіння. Це духовні поняття, збагачені у віках досвідом попередніх поколінь нашого народу, тому родина завжди має національно-культурні особливості поряд із загальнолюдськими чеснотами.

Детальніше...

 

Авторські семінари Антуна Лисеця з біоетики у Дніпрі

У Дніпрі з 2 по 7 жовтня 2017р. на запрошення Дніпровського Центру Гуманної педагогіки з авторськими семінарами виступав доктор медицини Антун Лисиць (Хорватія). Теми його виступів стосувалися широкого кола біоетичних питань, пов'язаних з вірою в те, що людина - духовна істота і не може бути об'єктом експериментів на будь-яких етапах свого розвитку.

Питання, які були розглянуті на лекціях:

- повага до життя ненароджених дітей;

- Божий Дар дітонародження і гідність зачаття;

- чистота дошлюбних стосунків і святість шлюбу;

- духовна сторона шлюбу і сімейних відносин;

- духовна сторона відносин до людей похилого віку;

- етика відносин з важкохворими людьми та між лікарем і пацієнтом.

Лекції викликали великий інтерес і відгук серед вчителів Дніпра і Дніпровської області, студентів Дніпровської консерваторії ім. Глінки, педагогічного коледжу, технікуму зварювання та електроніки ім. Патона, лабораторно-діагностичного факультету університету ім. Гончара, слухачів семінарії і дали можливість розглянути багато питань, які пов'язані з життям і гідністю людини, з погляду духовності.

 

Підсумки Київських Студій гуманної педагогіки 21/09/2017р.

21 вересня 2017 року в Київському будинку вчителя за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної  адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації  відбулися Київські Студії гуманної педагогіки, у яких взяли участь активно-відповідальні учителі, вихователі, батьки.


Тема: "Земні і небесні шляхи Григорія Сковороди"

Лейтмотив: "Жив, як учив, і учив так, як жив"

Детальніше...

 

Підсумки Шостих Київських Читань з Гуманної Педагогіки «Сім'я - лоно людської культури»

Суспільство – це величезний дім, споруджений з

маленьких  цеглин – сімей. Міцні цеглинки – міцний дім,

крихкі цеглинки – це небезпечне для суспільства явище.

… крихкість ця полягає в безвідповідальності. Якщо у

Вас  немає дітей – ви просто людина. Якщо ж у вас є

діти, ви тричі, чотири, тисячу разів людина…»

В.О.Сухомлинський


18 серпня 2017 р. в Київському Будинку учителя,

відбулися Шості  Київські Педагогічні Читання

«Сім'я - лоно людської культури»

Організатори Читань:

- Департамент освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації;

- Департамент освіти і науки Київської  обласної державної адміністрації;

- Всеукраїнська культурно-освітня асоціація гуманної  педагогіки;

- Інститут психології ім.Г.С.Костюка НАПН України;

- Київський  міський та обласний центри гуманної педагогіки;

- Національна рада жінок України;

- Київський міський будинок учителя


Всесвіт безкінечний до безтями. І в цьому Всесвіті є людина.  Людина народжується  для  щастя.  Кожен  з  нас хоче бути щасливим. «Щасливий той, хто    щасливий    у    себе    дома», писав    Л.М.Толcтой. Український   філософ    Г.С.Сковорода радив не шукати щастя за синіми морями, в далеких країнах, бо воно живе всередині кожного з нас. І щоб відшукати те бажане щастя, потрібно пізнати себе. Саме сім’я є первинним осередком,  в якому кожен з нас пізнає світ і самого себе. Якою ж має бути сім’я, щоб оте, природою закладене пізнання, самопізнання вивело кожного на дорогу Мудрості і дало відчуття Щастя?

Детальніше...

 

Третій Львівський фестиваль Гуманної Педагогіки «Як любити дітей»

9-11 червня 2017 року за сприяння Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Інститутів гуманітарних та соціальних наук, права та психології  Національного університету «Львівська політехніка», Факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені І. Франка, КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Служби у справах дітей Львівської ОДА, Притулку для дітей служби у справах дітей Львівської ОДА, ГО «Львівський обласний центр Гуманної Педагогіки» у приміщенні 1-го корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Карпінського, 2/4) відбувся Третій Львівський фестиваль гуманної педагогіки «Як любити дітей»

Лейтмотив заходу«Люби свою дитину будь-якою:  неталановитою, невдахою,  дорослою. Спілкуючись з нею – радій, бо дитина – це свято, яке поки що з тобою » (Януш Корчак)


«Любов – єдиний спосіб підпорядкувати собі душу людини. Хто кориться іншому з Любові, той вже кориться вимозі власної душі і робить чужу справу своєю... Потрібно тільки, підходячи до Дитини, бути самому абсолютно чистим в душі», – більше сотні років тому писав К.Д. Ушинський. І нині, в нашому ХХІ ст., ми знову повертаємось думками і серцем до вічної категорії – ЛЮБОВІ як об'єднуючої гармонійної космічної сили, що  протидіє дезінтегруючим  силам хаосу, підтримує великий порядок  у всьому універсумі

Attachments:
Download this file (ЗВЕРНЕННЯ.doc)ЗВЕРНЕННЯ.doc(60 Kb)

Детальніше...