Українська (UKR)

Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція

Завершилася Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція "Духовні засади освіти як умова здорового самовідтворювання суспільства на грунті свободи та гідності"

Надзвичайно насичена програма була різноманітною: екскурсії, дискусії, симпозіум, цікаві тематичні рубрики, виступи вчителів-практиків. Подія об'єднала вчителів з усіх куточків України, адже тема духовності в українській освіті є актуальною.

Щиро вдячна пані Валентині Матяшук за високий рівень організації такого заходу. Бажаю натхнення, успіхів та збільшення однодумців! Переконана, що саме за гуманною педагогікою майбутнє нашої освіти!

Оксана Кузьменко

Детальніше...

 

Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція у Львові

14-16 січня 2022 року у Львові відбудеться Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція «Духовні засади освіти як умова здорового самовідтворювання суспільства на ґрунті свободи та гідності»

До участі запрошуються педагогічні працівники закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої та професійної освіти, керівники та спеціалісти з питань освіти в ОТГ, психологи, медичні та бібліотечні працівники, батьки та всі бажаючі.

Attachments:
Download this file (Львів_2022.doc)Львів_2022.doc(34 Kb)

Детальніше...

 

XX Ювілейні Міжнародні педагогічні читання «Як любити дітей»

Шановні колеги, дорогі друзі!

4-5 грудня 2021 відбудуться у дистанційному режимі XX Ювілейні Міжнародні педагогічні читання з гуманної педагогіки «Як любити дітей».

Ювілейні Читання підбивають підсумок двадцятирічної традиції зустрічей прихильників гуманної педагогіки.

На Читання запрошуються вчителі, вихователі, психологи, студенти, батьки, керівники освітніх установ та представники громадських організацій.

Участь у русі гуманної педагогіки та щорічних Педагогічних читаннях підносить кожного з нас, допомагаючи знайти шлях духовно-морального та професійного вдосконалення.

Під час проведення Читань пропонуємо вам осмислити та обговорити важливі питання сучасності, пов'язані з викликами часу. Нам потрібно спертися на ідеї класиків гуманної педагогіки, філософів, мудреців, поєднуючи їх роздуми з власним досвідом, переосмислити феномен виховання дітей. Вчитатись і вдуматися, прожити серцем звернення до дорослих Ш.О.Амонашвілі: «У кого вже є любов до дітей, до того при наполегливості, прийде і мистецтво їх любити, тобто розуміння того, як їх треба любити».

Передбачається обговорити такі проблеми:

• Любов як стимул перетворення та самовдосконалення людини. Як змінюється характер, мова, спосіб мислення вчителя.

• У яких формах виявляється любов вчителя та учня. Як вона здійснюється на практиці? Як ми виявляємо свою любов до дітей.

• Як Любов відрізнити від самозакоханості.

• Як пов'язане кохання з витонченням стосунків з колегами та учнями.

• Як готувати урок із любов'ю: критерії уроку гуманної педагогіки. Як удосконалювати навчальний матеріал, який буде донесений із любов'ю до учнів.

• Як народжується духовна єдність учня та вчителя. Як учитель, що любить, спілкується з дітьми та їхніми батьками.

Під час Читань неможливо вирішити всі важливі та складні проблеми, які породжуються сучасним світом. Ми пропонуємо сприймати нашу зустріч як важливий урок Життя та головні знахідки, роздуми та висновки використовувати у своїй щоденній практиці. Для спільного пошуку відповідей послугують такі форми роботи: змістовні та насичені виступи, майстер-класи, «Персона в гуманній педагогіці», в яких учасники поділяться своїм досвідом, роздумами та знахідками.

Детальніше...

 

Вічна і світла пам'ять В.П.Беху

Сьогодні о 6.45 ранку пішов із життя наш давній Друг, Лицар гуманної педагогіки, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Павлович Бех.

Пам'ятаю перше знайомство з Володимиром Павловичем 14 років тому, коли Читання з Гуманної Педагогіки в Національному педагогічному університеті ім.М.П.Драгоманова тримались волосині через наклеп одного з супротивників руху. А Володимир Павлович, який на той момент був першим проректором Університету, мав ухвалити ключове рішення – бути Читанням в Університеті чи ні. І його рішенням було – повірити та підтримати. З того часу Гуманна Педагогіка міцно увійшла в життя провідного педагогічного університету України, Читання з Гуманної Педагогіки безумовно проводилися лише у стінах НПУ ім.М.П.Драгоманова, а Володимир Павлович став нашим Другом.

Він неодноразово виступав спікером на Всеукраїнських Читаннях, Міжнародних Читаннях з Гуманної Педагогіки, брав участь у Міжнародних зустрічах у Бушеті, підтримував Гуманну Педагогіку щиро та всім серцем. Володимир Павлович завжди захоплювався ентузіазмом послідовників Гуманної Педагогіки та бачив у ній майбутнє. Його наукові ідеї та погляди були спрямовані далеко в майбутнє та створили міцну основу для розуміння ролі Людини у розвитку планети та космосу.

Я мав щастя близько дружити з Володимиром Павловичем та його сім'єю і захоплююся ним також як батьком, як чоловіком, як тестем і просто напрочуд світлою, щирою, душевною людиною.

Вічна пам'ять та найсвітліші думки Володимиру Павловичу на його шляху до Вічності.

Ігор Ерметов, Київ, Україна


 

 

З Днем працівника освіти!

З повагою, Правління Асоціації


Учителю! Ти йдеш по цій землі

І слід стає твій крок за кроком

Яскравим вогником у сутінках пітьми,

А все життя для тебе є уроком.

Ти бачиш те, що іншим не під силу,

І відповідь даєш на всі «чому?»

Ти не даремно тут, бо серце має крила,

Воно для всіх – віддать його кому?

Маленьким дітям, синьооким і чубатим,

Що ловлять погляд, кожен рух всяк час –

Це щастя вчителя – його багато,

І слід яскравий – вогник не погас!