Українська (UKR)

Обращение Всеукраинской культурно-образовательной Ассоциации Гуманной Педагогики к последователям общественного движения Гуманной Педагогики

Дорогие последователи Международного движения Гуманной Педагогики!

Мы, сотрудники, Всеукраинской культурно-образовательной Ассоциации Гуманной Педагогики, ученые, учителя, воспитатели и родители, как и весь украинский народ, живем сейчас в условиях агрессии РФ на Украину. Наша Родина подвергается жестким обстрелам и бомбардировкам со стороны армии РФ под предлогом борьбы с несуществующим национализмом и фашизмом. Гибнут мирные жители, дети, и количество жертв возрастает. Киев, Одесса, Николаев, Харьков, Изюм, Запорожье, Волноваха, Мариуполь и другие города Украины обстреливаются установками Град, крылатыми ракетами, минометами, танками, бомбами и всеми видами стрелкового оружия. Обстреливаются не только военные объекты, как рассказывают вам российские СМИ, а также объекты критической инфраструктуры, школы, больницы, детские сады.

Со многими из Вас, друзья, мы лично знакомы, для нас важнейшими приоритетами являются ценности духовного гуманизма, и никто из нас никогда не пропагандировал фашизм. Мы живем в свободной стране, и наше желание воспитывать детей в духе духовного гуманизма всегда поддерживалось законодательством Украины. Обращаемся к Вам с призывом не поддерживать агрессию России против Украины и не распространять лживой информации об Украине и нашей борьбе по защите родной земли и государственной целостности Украины.

Общие призывы к миру и любви – это очень хорошо, но для нас сейчас важным является защита от военного вторжения на нашу землю, поэтому все мы помогаем своей Родине как можем. Кто-то собирает гуманитарную помощь и помогает беженцам, перечисляет деньги, кто-то плетет маскировочные сетки и сдает кровь, строит блокпосты, идет в территориальную оборону и с оружием в руках защищает территориальную целостность нашей страны, кто-то дает уроки, вселяя веру и спокойствие в детей. Украинцы – мирный народ, но если приходят забрать нашу землю и свободу, мы защищаемся, боремся и побеждаем. Сейчас нам очень тяжело, но дух нашего народа и нашей армии очень высок, поэтому мы выстоим и победим. Помогите нам в этом!

Правление Всеукраинской культурно-образовательной Ассоциации Гуманной Педагогики

04.03.2022 г.

Обращение к Международному движению Гуманной  Педагогики Всеукраинской Ассоциации ГП  07.03.22 - https://www.youtube.com/watch?v=V25-V-H8lNY

Детальніше...

 

Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція

Завершилася Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція "Духовні засади освіти як умова здорового самовідтворювання суспільства на грунті свободи та гідності"

Надзвичайно насичена програма була різноманітною: екскурсії, дискусії, симпозіум, цікаві тематичні рубрики, виступи вчителів-практиків. Подія об'єднала вчителів з усіх куточків України, адже тема духовності в українській освіті є актуальною.

Щиро вдячна пані Валентині Матяшук за високий рівень організації такого заходу. Бажаю натхнення, успіхів та збільшення однодумців! Переконана, що саме за гуманною педагогікою майбутнє нашої освіти!

Оксана Кузьменко

Детальніше...

 

Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція у Львові

14-16 січня 2022 року у Львові відбудеться Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція «Духовні засади освіти як умова здорового самовідтворювання суспільства на ґрунті свободи та гідності»

До участі запрошуються педагогічні працівники закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої та професійної освіти, керівники та спеціалісти з питань освіти в ОТГ, психологи, медичні та бібліотечні працівники, батьки та всі бажаючі.

Attachments:
Download this file (Львів_2022.doc)Львів_2022.doc(34 Kb)

Детальніше...

 

XX Ювілейні Міжнародні педагогічні читання «Як любити дітей»

Шановні колеги, дорогі друзі!

4-5 грудня 2021 відбудуться у дистанційному режимі XX Ювілейні Міжнародні педагогічні читання з гуманної педагогіки «Як любити дітей».

Ювілейні Читання підбивають підсумок двадцятирічної традиції зустрічей прихильників гуманної педагогіки.

На Читання запрошуються вчителі, вихователі, психологи, студенти, батьки, керівники освітніх установ та представники громадських організацій.

Участь у русі гуманної педагогіки та щорічних Педагогічних читаннях підносить кожного з нас, допомагаючи знайти шлях духовно-морального та професійного вдосконалення.

Під час проведення Читань пропонуємо вам осмислити та обговорити важливі питання сучасності, пов'язані з викликами часу. Нам потрібно спертися на ідеї класиків гуманної педагогіки, філософів, мудреців, поєднуючи їх роздуми з власним досвідом, переосмислити феномен виховання дітей. Вчитатись і вдуматися, прожити серцем звернення до дорослих Ш.О.Амонашвілі: «У кого вже є любов до дітей, до того при наполегливості, прийде і мистецтво їх любити, тобто розуміння того, як їх треба любити».

Передбачається обговорити такі проблеми:

• Любов як стимул перетворення та самовдосконалення людини. Як змінюється характер, мова, спосіб мислення вчителя.

• У яких формах виявляється любов вчителя та учня. Як вона здійснюється на практиці? Як ми виявляємо свою любов до дітей.

• Як Любов відрізнити від самозакоханості.

• Як пов'язане кохання з витонченням стосунків з колегами та учнями.

• Як готувати урок із любов'ю: критерії уроку гуманної педагогіки. Як удосконалювати навчальний матеріал, який буде донесений із любов'ю до учнів.

• Як народжується духовна єдність учня та вчителя. Як учитель, що любить, спілкується з дітьми та їхніми батьками.

Під час Читань неможливо вирішити всі важливі та складні проблеми, які породжуються сучасним світом. Ми пропонуємо сприймати нашу зустріч як важливий урок Життя та головні знахідки, роздуми та висновки використовувати у своїй щоденній практиці. Для спільного пошуку відповідей послугують такі форми роботи: змістовні та насичені виступи, майстер-класи, «Персона в гуманній педагогіці», в яких учасники поділяться своїм досвідом, роздумами та знахідками.

Детальніше...

 

Вічна і світла пам'ять В.П.Беху

Сьогодні о 6.45 ранку пішов із життя наш давній Друг, Лицар гуманної педагогіки, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Павлович Бех.

Пам'ятаю перше знайомство з Володимиром Павловичем 14 років тому, коли Читання з Гуманної Педагогіки в Національному педагогічному університеті ім.М.П.Драгоманова тримались волосині через наклеп одного з супротивників руху. А Володимир Павлович, який на той момент був першим проректором Університету, мав ухвалити ключове рішення – бути Читанням в Університеті чи ні. І його рішенням було – повірити та підтримати. З того часу Гуманна Педагогіка міцно увійшла в життя провідного педагогічного університету України, Читання з Гуманної Педагогіки безумовно проводилися лише у стінах НПУ ім.М.П.Драгоманова, а Володимир Павлович став нашим Другом.

Він неодноразово виступав спікером на Всеукраїнських Читаннях, Міжнародних Читаннях з Гуманної Педагогіки, брав участь у Міжнародних зустрічах у Бушеті, підтримував Гуманну Педагогіку щиро та всім серцем. Володимир Павлович завжди захоплювався ентузіазмом послідовників Гуманної Педагогіки та бачив у ній майбутнє. Його наукові ідеї та погляди були спрямовані далеко в майбутнє та створили міцну основу для розуміння ролі Людини у розвитку планети та космосу.

Я мав щастя близько дружити з Володимиром Павловичем та його сім'єю і захоплююся ним також як батьком, як чоловіком, як тестем і просто напрочуд світлою, щирою, душевною людиною.

Вічна пам'ять та найсвітліші думки Володимиру Павловичу на його шляху до Вічності.

Ігор Ерметов, Київ, Україна